Advokatai Vilniuje: misija – ginti klientų interesus

advokatai VilniujeBeveik kiekvienos profesijos atstovai turi savotišką garbės kodeksą – rašytus ar nerašytus etikos principus, kuriais privalu vadovautis vykdant veiklą. Teisė – ta sritis, kurioje moralė ir skaidrumas turėtų būti vertybės Nr.1. Deja, paskutiniu metu vis dažniau galima išgirsti, jog advokatai Vilniuje (taip pat ir mažesniuose miesteliuose) kaltinami pamiršę savo misiją, prisiimtą darbą dirbantys atmestinai bei bandantys pasipelnyti iš klientų.  Kokios priežastys įtakoja šią ydingą situaciją?

Besirenkantys teisę tikisi iš šios specialybės pakankamų pastovių pajamų, o ne renkasi ją kaip savęs tobulinimo šaltinį ar papildomos veiklos galimybę. Baigusieji teisės mokslus ir pasirinkę advokato kelią, atsiduria prieštaringoje situacijoje. Notarų, anstolių, prokurorų skaičių valstybė riboja, tuo tarpu advokatų aukštosios mokyklos gali „gaminti“ kiek panorėjusios. Iš vienos pusės atsiveria palankios galimybės savirealizacijai, kita vertus, jaunas specialistas suvokia, jog niekas klientų ant lėkštutės nepatieks. Advokatai Vilniuje, galima sakyti, mėtosi „ant kiekvieno kampo“ (jų skaičius sostinėje perkopęs tūkstantį), tad dėl klientų vyksta aršios kovos. Deja, tokia konkurencija šiuo atveju ne visada lemia paslaugų kainų kritimą bei kokybės gerėjimą. Ilgai „badavęs“ advokatas, pagaliau sulaukęs kliento, neretai nežino kaip su pastaruoju elgtis. Tai gali pasireikšti patirties ir kompetencijos stoka sprendžiant problemą arba protu nesuvokiamų įkainių paslaugai nustatymu, tikintis iš vieno žmogaus uždirbti mėnesio pragyvenimui. Provincijoje situacija yra kiek kitokia – čia neretai jaučiamas advokatų trūkumas. Tokia padėtis taip pat leidžia išlaikyti aukštas kainas, o didelis darbo krūvis gali neigiamai įtakoti darbo kokybę.

Atotrūkį nuo pageidaujamos darbo kokybės gali lemti ir per didelis advokato siekis būti matomu visuomenėje. Tai – savotiška „žvaigždžių“ liga. Lietuvoje yra ne vienas teisės srities atstovas, kuriam mieliau šėlti garsenybių vakarėlyje ir pozuoti prieš fotoobjektyvą nei savaitgalį paaukoti kliento problemos analizei. Tai – vadinamasis advokatūros „elitas“. Iš tikrųjų pastarajam turėtų priklausyti ne tuščios šlovės besivaikantys, tačiau kompetentingi, patyrę, savo darbui ir klientui atsidavę advokatai.

Aišku,  ne visi advokatai Vilniuje taip toli nuklydę nuo pirminių savo veiklos „kodekso“ principų. Dalis iš jų sugeba laviruoti tarp savaime suvokiamo noro užsidirbti bei profesionalios ir etika paremtos pagalbos savo klientui teikimo. Toks darbas – geriausia savireklama, užtikrinanti, jog norinčiųjų pasinaudoti paslaugomis niekada nepritruks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *