Ar miškas gali būti pelninga investicija?

miškasGana dažnai spaudoje ir internete galima perskaityti naujienų apie galimybę investuoti į privačią miško valdą. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo gana patrauklu.  Tačiau viskas yra daug sudėtingiau nei atrodo. Perkame mišką su žeme net nesusimąstydami, kad ši investicija nuolat reikalaus mūsų dėmesio ir laiko.

Daugelis bendrovių turi gana aiškią investavimo strategiją. Jos superka miškus, tačiau tai būna apleistos miško laukymės. Taip pat perka nederlingus žemės plotus ir juos apželdina mišku. Galvojantiems, kad tai puiki galimybė užsidirbti ar pagausinti savo kapitalą, turi nusiteikti, kad investicija gali atsipirkti tik po 20-25. Tad jei toks laiko tarpas jūsų negąsdina prašome pasinaudoti tokia investavimo galimybe. Tačiau patrauklumo šiai investicijai suteikia tai, kad galite gauti paramą.

Pastebima, kad tokia investicija susidomi gana dažnas miško mylėtojas. Kaip teigia Nacionalinės Mokėjimų agentūros specialistai, netgi nespėjama patenkinti visų norinčių prašymų, kurie nori sodinti mišką.

Parama miško sodinimui ir kaip ją gauti

Su šia parama siekiama paskatinti apliestų žemių apželdinimą mišku. Tai padeda užtikrinti vietovės ekologijos sąlygų gerinimą. Paramą gali gauti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Tad jei esate vyresnis nei 18 metų ir jums priklauso ūkio paskirties ar apleista žemės ūkio paskirties žemė, galite pretenduoti paramos gavimui. Tik atkreipkite dėmesį į vieną svarbų reikalavimą, kad veisiamo miško plotas turi būti ne mažesnis nei pusė hektaro. Išimtis taikoma tais atvejais jei žemės valda ribojasi su mišlu.

Taip pat paramai gauti taikomos kai kurios išimtys. Pavyzdžiui, jei jau gavote paramą vieną kartą, antrą kartą tos pačios paramos negausite. Taip pat paramos negausite jei gaunate ankstyvo pasitraukimo iš prekinės  žemės gamybos paramą.

Vienas iš aktualiausių klausimų kokio dydžio yra parama? Paramos suma gana individuali, priklauso nuo įveisimo miško ploti. Tačiau kompensuojama ne daugiau kaip 80 procentų vidutinių išlaidų tose vietovėse kur mažiau palanku ūkininkauti. O tose vietovėse, kur ūkininkauti palankiau bus kompensuojama apie 70 procentų išlaidų.

Ir svarbu atkreipti dėmesį, kad parama skiriam tik miško įveisimo išlaidoms kompensuoti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.