Buitinės technikos remontas ir pirkimas: pliusai ir minusai

buitinė technika

Jei jūsų kasdien naudojamas buitinės technikos prietaisas sugedo, turbūt svarstote ar turėtumėte jį remontuoti, ar pakeisti nauju. Tai sprendimas, kuris yra paremtas kompleksiniais veiksniais, tarp kurių taip pat yra ir buitinės technikos amžius bei remonto darbų kaštai. Todėl pateikiame jums tai, ką turėtumėte žinoti bandant lengviau apsispręsti.

Ką turite apsvarstyti

Buitinė technika yra neišvengiama mūsų kasdienybės dalis. Buitinės technikos prietaisai gelbsti kiekvienoje akimirkoje, sutaupydami mums daugybę laiko ir palengvindami įvairių buities užduočių sprendimą. Todėl tuomet, kai susiduriame su naudojamos buitinės technikos techniniais gedimais, privalome apsvarstyti daugybę skirtingų veiksnių.

Garantija

Jei jūsų buitinės technikos prietaisas sugedo, visų pirma jūs turėtumėte patikrinti jo įsigijimo dokumentus, kuriuose būtų nurodytas ir garantinis laikotarpis. Jūs turite įsitikinti ar jūsų buitinės technikos garantinio laikotarpio terminas iš tikrųjų yra pasibaigęs. Standartinė buitinės technikos garantija suteikia pakaitines technines detales ir remonto paslaugas. Dažniausiai garantinis terminas yra dveji metai (nebent pirkdami buitinę techniką jūs buvote sumokėję už garantinio laikotarpio pratęsimą). Taigi, jei garantinis laikotarpis vis dar nepasibaigęs, nieko nelaukę susisiekite su garantinio aptarnavimo skyriumi ir susitarkite dėl sugedusios buitinės technikos pristatymo.

Numatomas tarnavimo laikas

Kiekvienas buitinės technikos prietaisas turi numatomą tarnavimo laiką, kuris dažniausiai svyruoja tarp 6 ir 15 metų. Pavyzdžiui, skalbimo mašinai įprastai yra numatomas 10 metų tarnavimo laikas, kai tuo tarpu dujinei viryklei – apytiksliai 15 metų. Todėl jei jūsų buitinės technikos prietaisas artėja prie numatomo tarnavimo laiko pabaigos arba tokį terminą jau yra perkopęs – jis ne tik gali neužilgo dar kartelį sugesti, tačiau taip pat labai tikėtina, jog jo energijos efektyvumas yra gerokai mažesnis nei atitinkamų naujesnių prietaisų modelių. Pataruoju atveju buitinės technikos keitimas galėtų būti efektyvesnis sprendimas. Tačiau jei jūsų buitinė technika yra sąlyginai nauja, pasinaudojus jos remonto paslaugomis, galite gerokai prailginti jos tarnavimo laiką – ir tai galioja tiek skalbimo mašinų (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/skalbimo-masin%c5%b3-remontas/), tiek ir šaldytuvų, indaplovių ar kitų buitinės technikos prietaisų remontui.

50% taisyklė

50% taisyklė sako, kad jei buitinės technikos prietaisas atitarnavo daugiau nei 50% savo numatomo naudojimo laiko, remontas atsieis daugiau nei 50% naujos buitinės technikos kainos. O tai reiškia, kad tokiu atveju buitinės technikos keitimas yra efektyvesnis sprendimas. Tai yra labai supaprastinta taisyklė, tačiau joje yra daug prasmės. Tuo tarpu, jei jums patiems yra sunku apsispręsti, jūsų pasirinkti buitinės technikos remonto specialistai gali padėti jus nukreipti tinkamo sprendimo priėmimo linkme.

Savarankiškas patikrinimas

Prieš pradėdami svarstyti, kuris pasirinkimas jūsų atveju galėtų būti geriausias, pirmiausia turite įsitikinti ar jūsų buitinės technikos prietaisas iš tikrųjų yra sugedęs. Patikrinkite ar buitinės technikos prietaisas yra tinkamai prijungtas, ar tvirtai ir lygiai stovi, ar nėra atsisukę jokie varžtai ir kitos dalys. Tuomet atjunkite buitinės technikos prietaisą ir apžiūrėkite jį savo pačių akimis – galbūt tai tik užsikišęs oro filtras, o gal tiesiog perdegusi lemputė. Jei jūs nepastebite nieko akivaizdaus ir įtartino, turėtumėte susisiekti su profesionalais. Savarankiškas buitinės technikos remontas nėra rekomenduojamas – tiek dėl elektros ir vandentiekio pavojaus, tiek ir dėl didesnių laiko sąnaudų, didesnio streso ir nemenkų išlaidų.

Energijos sąnaudos

Įprastai naujesni buitinės technikos prietaisai pasižymi mažesnėmis energijos sąnaudomis. Jei jūsų dabartinis buitinės technikos prietaisas, kuris susidūrė su techniniais gedimais, jūsų namuose veikia jau bent 10 ar 15 metų, tuomet įsigiję naują buitinės technikos prietaisą, jūs galėtumėte pastebėti akivaizdžiai mažesnes energijos sąnaudas, kurios sutaupytų jums daugiau lėšų. Tačiau jei savo buitinę techniką pakeisite per anksti ir jūsų naudotam buitinės technikos prietaisui vis dar bus likę pakankamai tarnavimo laiko, investuoti į naują ir brangią buitinę techniką gali būti neefektyvu.

Paslėptos išlaidos

Būkite tikri, kad prieš nuspręsdami įsigyti naują buitinę techniką, žinote visas papildomas išlaidas, kurios taps neišvengiamos, pvz., naujos dujų linijos įrengimas, naujos įmontuojamai buitinei technikai skirtos spintos pirkimas ar kt. Tai gali būti pakankamai brangūs sprendimai. Jei naujas buitinės technikos prietaisas nebus lygiai tokio paties dydžio, koks yra senasis, ir neturės tokių pačių jungčių, kaip jūsų daug metų naudota buitinė technika, buitinės technikos keitimas nauja gali būti kur kas brangesnis nei tik paties prietaiso kaina. Pastaruoju atveju turimos buitinės technikos remontas gali būti pigesnis sprendimas.

Naudota buitinė technika – ar verta?

Naudotos buitinės technikos pirkimas yra dar vienas kiekvienam iš mūsų prieinamas pasirinkimas. Tačiau jis taip pat pasižymi tam tikrais niuansais, kuriuos būtina apsvarstyti, siekiant priimti teisingą, efektyvų ir racionalų sprendimą.

Skirtingos priežastys

Kartais žmonės naudotą buitinę techniką atiduoda nemokamai arba už simbolinę kainą – vieni tai daro tam, kad jiems patiems nereikėtų rūpintis jos utilizavimu, o kiti tiesiog nori padaryti gerą darbą. Taip pat nereikia pamiršti ir situacijų, kai įsigyta ir kurį laiką naudota buitinė technika nebeatitinka vartotojų poreikių ar besikeičiančio interjero. Pastaruoju atveju jūs galite būti tikri, kad buitinės technikos prietaisas bus kokybiškas ir greitai nesuges.

Įsigijimas iš fizinių asmenų

Internetiniuose skelbimų portaluose šiandien galima surasti ne vieną privatų fizinį asmenį, kuris parduoda buitinę techniką žemesne nei rinkos kaina. Tačiau tokie sprendimai pasižymi pačia didžiausia rizika ir kartu taip pat gali tapti pelningiausiais (jei žema kaina pasiseka įsigyti puikiai veikiantį buitinės technikos prietaisą). Pirkėjas visuomet baiminasi dėl buitinės technikos būklės, kadangi po „sukirtimo“ rankomis, įprastai nėra jokios galimybės atgauti savo sumokėtus pinigus. Todėl visuomet atminkite šiuos svarbius veiksnius:

  • Visuomet pasiteiraukite apie buitinės technikos prietaiso būklę ir paprašykite, kad jums būtų parodyta, kaip jis veikia praktiškai.
  • Būkite pasiruošę pasakyti „ne“ ir namo grįžti tuščiomis – jei pardavėjas nenorės bendradarbiauti, tuomet labai tikėtina, kad tam bus svari priežastis.
  • Atsižvelkite į tai, kaip pardavėjo namuose atrodo kiti buitinės technikos prietaisai ir kaip atrodo bendra būsto aplinka – tai yra puikus rodiklis, galintis nusakyti, kaip pardavėjas rūpinosi jus sudominusia buitine technika.
  • Pasiteiraukite, kodėl pardavėjui nebereikia jo parduodamos buitinės technikos. Jei nesulauksite paprasto ir aiškaus atsakymo, tuomet gerai pagalvokite ar jums yra verta ją įsigyti.

Kai kurie buitinės technikos prietaisai tarnauja ilgiau už kitus

Buitinės technikos prietaisai, kurie veikia su delikačia elektronika (pvz., mikrobangų krosnelės) arba tie, kurie turi daug judančių detalių, nuolatos patiriančių trintį ar spaudimą (pvz., skalbimo mašinos), įprastai pasižymi trumpesniu tarnavimo laiku. Tuo tarpu buitinė technika, kuri minėtais veiksniais nepasižymi, dažniausiai tarnauja ilgiau – puikiu pavyzdžiu galėtų tapti šaldytuvai, kurie neretai tarnauja ir 20 metų.

Tinkama buitinės technikos priežiūra

Kaip ir bet kuris kitas daiktas, buitinė technika taip pat visuomet tarnaus kur kas ilgiau, jei ja bus rūpinamasi tinkamai. Todėl kasdien naudodamiesi įvairiais buitinės technikos prietaisais, taip pat turėtumėte užtikrinti, kad tai darote atsižvelgdami į visas gamintojų rekomendacijas ir visus saugumo reikalavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *