Butų valymas: apie daiktų atranką

Butų valymasButų valymas – visiems puikiai pažįstamas procesas. Belieka tik pridurti, jog jis susideda iš įvairių veiksmų, o vienas iš jų  – daiktų atranka. Jei jūsų bute bus daugybė daiktų, kurie neturės savo vietos ar metų metais bus nenaudojami tik užims erdvę, tokiu atveju buto tikrai nebus galima pavadinti tvarkingu. Puiki žinia ta, jog tuo atveju, jei butų valymas bus neatsiejamas nuo daiktų atrankos, turėsite gerą galimybę atsikratyti to, ko iš tiesų jums nereikia bei mėgautis gyvenimu tvarkingame bute. Taigi, ką reikia žinoti apie daiktų tranką, kurią verta suorganizuoti jau kitą kartą, kai bus vykdomas butų valymas? Apie tai ir kalbėsime šį kartą.

Norint sėkmingai atsikratyti nebereikalingų daiktų ir tokiu būdu turėti erdvesnius bei tvarkingesnius namus, neretai yra siūlomas toks metodas: atkreipti dėmesį į tai, kuomet paskutinį kartą naudojote vieną ar kitą daiktą – jei jo nenaudojate daugiau nei metus laiko, be sąžinės graužaties galite išmesti lauk. Vis dėlto, šis metodas jau pasenęs – dabar siūlomas kitas: paklauskite savęs, ar tuo atveju, jei kraustytumėtės į naują butą, pasiimtumėte šį daiktą kartu su savimi? Jei jūsų atsakymas neigiamas, tokiu atveju belieka tik išmesti daiktą.

Dar vienas svarbus patarimas – nespauskite savęs ir nemanykite, kad visų nereikalingų daiktų yra būtina atsikratyti vieno tvarkymosi metu. Nebereikalingų daiktų galite atsikratyti palaipsniui – pavyzdžiui, įgykite štai tokį įprotį: kartą per mėnesį peržiūrėti visus turimus daiktus ir išmesti tuos, kurių jau ilgą laiką nenaudojote. Netruksite pastebėti, jog namai vis tvarkingesni, juose daugiau erdvės, o jūs – nepatiriate didelio streso.

O galbūt turite tokių daiktų, kurių nenaudojate vien tik todėl, jog jiems reikalingas remontas? Tokiu atveju belieka tik apsispręsti – taisyti daiktą ir juo naudotis ar tiesiog išmesti.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti dar vieną detalę: jei jau aiškiai nusprendėte, kurie daiktai jums yra reikalingi, o kurie ne, neskubėkite nebereikalingų išmesti – atminkite, jog yra variantų, kurie gali suteikti naudos kitiems, pavyzdžiui, daiktų dovanojimas draugams, patįstamiems arba labdarai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.