Fizinis asmens bankrotas: kas tai?

Fizinio asmens bankroto įstatymasNei vienas nėra apsaugotas nuo finansinių problemų. Atrodo, gyvename ramiai, tačiau vieną dieną iškilusios finansinės problemos yra tokios stiprios, kad iš pagrindų supurto visą gyvenimą. Fizinio asmens bankroto įstatymas – galimybė išspręsti savo finansines problemas. Žinoma, skolos nebus panaikintos, tačiau susimokėti teks nedidelę dalį, juolab, Jums bus sudarytas patogus pinigų grąžinimo mokėjimo planas.

Kas yra fizinis asmens bankrotas?

Kiekvienas atvejis yra labai individualus ir jeigu vienu atveju bankrutuoti tikrai verta, kai kitu atveju gali būti, kad tai ne toks geras pasirinkimas, kaip jūs galvojate. Svarbiausia pasitarti su specialistais ir tuo pačiu apgalvoti pliusus ir minusus, kurie padės Jums teisingai apsispręsti.

Fizinio asmens bankroto įstatymas skelbia, kad kiekvienas fizinis asmuo gali pats inicijuoti savo bankrotą. Žinoma, jis skelbiamas ne bet kada, o tokiu atveju, jeigu asmuo jaučia, kad jis nebegali vykdyti savo mokestinių įsipareigojimų, kurių terminai jau baigiasi ir todėl kaupiasi skola. Kitais žodžiais tariant – terminai jau turi būtų pasibaigę. Jeigu taip nėra – asmuo vis dar yra laikomas mokiu nepaisant to, kad jaučia, jog įmokų mokėti nebegebės.

Jeigu asmuo nori bankrutuoti, tokiu atveju jo skola turi būti didesnė nei 25 minimalios algos, kurios tuo metu yra nustatytos.

Bankrutuoti gali tik tas asmuo, kuris…

  • Kaip jau minėjome, asmens skola turi būti didesnė nei tuo metu esamos 25 nustatytos MMA.
  • Bankrutuoti negali tas asmuo, kurio skola susidarė dėl kokių nors žalingų įpročių. Pavyzdžiui, jeigu asmuo buvo linkęs į azartinius lošimus – tokiu atveju bankroto atvejis yra neįmanomas, kadangi jis buvo atsakingas už savo poelgius.
  • Jeigu asmuo buvo teistas – jis taip pat negali bankrutuoti.
  • Vienas fizinis asmuo gali per 10 metų kelti 1 bankroto bylą. Jeigu teismas paskelbs, kad galite bankrutuoti – tokiu atveju sekantį kartą taip daryti galėsite tik praėjus 10 metų laiko tarpui.

Taigi, tam tikra prasme fizinio asmens bankroto įstatymas yra labai naudingas Lietuvos piliečiams. Tačiau ne visiems nauda įvertinama vienodai, tad būtina pasitarti su specialistais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.