Gyvybės draudimas: kokias klaidas darome jį pirkdami?

Visi, mąstantys apie savo ateitį ir finansinę gerovę, stengiasi taupyti, vieniems arčiau širdies pensijų fondai, kiti renkasi gyvybės draudimą, Ir nors klysti žmogišką, tačiau finansų pasaulyje klaidos gali skaudžiai kirsti per jūsų piniginę. Norint susigaudyti draudimo rinkoje, reikia išmanyti jos subtilybes, todėl perkant sudėtingesnius produktus, tokius kaip gyvybės draudimas, labai nesudėtinga suklysti ir patirti neplanuotų nuostolių, todėl geriau pasimokykime iš svetimų klaidų ir jų nebekartokime patys. Štai kelios pagrindinės klaidos, kurių negalima daryti perkant gyvybės draudimą.

1. Gyvybės draudimas perkamas iš pirmos pasitaikiusios draudimo bendrovės. Daugelis Lietuvoje gyvybės draudimo paslaugas siūlančių bendrovių yra tarptautinių kompanijų filialai, todėl svarbu pasidomėti ne tik pasirinkto filialo, bet ir motininės bendrovės finansine padėtimi ir reputacija, juk pinigus draudikui patikėsite ne kelioms dienoms, o labai ilgam laikui.

2. Gyvybės draudimas perkamas per trumpam laikui. Nors dešimt metų atrodo ir ilgas laiko tarpas, tačiau atminkite, kad tai tik lašas jūroje, jei planuojate draustis gyvybės draudimu. Optimaliausias variantas gyvybės draudimo sutartį pasirašyti 20 ar net 30 metų. Kodėl? Jei po 10 metų norėsite prasitęsti gyvybės draudimo sutartį, draudikui iš naujo teks sumokėti administracinius mokesčius, kurie nėra labai maži.

3. Kiekviena mėnesį mokamos mažos draudimo įmokos. Gyvybės draudimo bendrovės paprastai skaičiuoja fiksuoto dydžio administracinius mokesčius nuo kiekvienos jūsų įmokos, o tai reiškia, kad kuo mažesnė gyvybės draudimo įmoka, tuo didesnė dalis pinigų yra prarandama.

4. Įsitikinimas, kad rizikingos investicijos atneš daugiau pelno. Jei nesate naujokas akcijų rinkoje ir žinote, ką darote tai gali išties nemažai užsidirbti, bet jei esate dar visiškai „žalias“ tai jums belieka pasikliauti tik savo sėkme ir rizikuoti. Kita vertus, gerai pagalvojus ar išties verta per gyvybės draudimą investuoti daugiau nei 4 tūkst. litų, kai administraciniai mokesčiai yra išties dideli. Jei norite išbandyti savo jėgas akcijų rinkoje, gal pabandykite tai daryti be gyvybės draudimo su nedidelėmis sumomis.

Lyginant su keletą pastarųjų metų, kai pensijų fondai dar tik bandė prisibelsti į žmonių gyvenimus, o gyvybės draudimas vangiai populiarėjo, šiandien situacija keičiasi, augant visuomenės sąmoningumui, daugiau dėmesio skiriama ilgalaikės finansinės gerovės užtikrinimui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *