Įmonių steigimas. Nuo ko pradėti

įmonių steigimasNorėdami įgyvendinti savo verslo idėją, pirmiausia turite įsteigti įmonę, kurią jums reikės įregistruoti. Tai padaryti galima dviem būdais: arba internetu, arba patvirtinant notarų biure. Suprantama, kad įmonių steigimas internetu yra greitesnis ir netgi pigesnis būdas. Ekspertų teigimu, trumpiausias laikas, per kurį galima įsteigti naują įmonę, yra keturios darbo dienos. Tokiu atveju paprastai naudojami pavyzdiniai įmonės steigimo dokumentai, o verslininkui svarbiausia turėti galiojantį elektroninį parašą. Taip sutaupysite ir laiko ir pinigų, bet gyvai pabendravę su notaru, galite sulaukti vertingų jo patarimų, o tai ypač aktualu pradedantiesiems verslininkams. Tačiau šiuo atveju įmonės steigimo laikas priklausys ir nuo to, kaip greitai notaras galės patvirtinti jam pateiktus įmonės dokumentus. Atkreipkite dėmesį, kad įmonės steigimas užtrunka dar ir tais atvejais, kai ją steigia ne vienas asmuo, o keletas. Keliems asmenims suderinti savo veiksmus, paprastai prireikia daugiau laiko.

Jaunieji verslininkai dažniausiai mėgsta steigti uždarąsias akcines bendroves arba mažąsias bendrijas. Jeigu jūs nusprendėte steigti uždarąją akcinę bendrovę, atkreipkite dėmesį, kad jums bus reikalingas minimalus įstatinis kapitalas (ne mažiau kaip 2,5 tūkst. eurų). Tuo tikslu turite banke atidaryti kaupiamąją sąskaitą ir įmokėti nurodytą sumą, o bankas jums išduos atitinkamą pažymą dėl įstatinio kapitalo. Kiti įmonės steigimui būtini dokumentai – tai steigimo sutartis, nustatanti įmonės steigimo sąlygas, steigiamos įmonės įstatai, apibrėžiantys įmonės tikslus, jos valdymo organus bei jų kompetenciją ir kt., steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas, patvirtinantis valdymo organų narius. Suprantama, kad įmonė turi būti įsteigta kokiose nors konkrečiose patalpose. Tad jums reikia numatyti tokias patalpas ir gauti jų savininko sutikimą. Jeigu tos patalpos yra įkeistos, tokiu atveju būtinas ir kreditoriaus ar kreditorių sutikimas.

Naujai steigiamai įmonei labai svarbus tinkamas pavadinimas. Tad nepamirškite Juridinių asmenų registre rezervuoti savo įmonės pavadinimą. Žiūrėkite, kad jis atitiktų teisės aktų nustatytus pavadinimų sudarymo reikalavimus ir lietuvių kalbos taisykles. Toks pats arba klaidinančiai panašus pavadinimas negali būti jau užregistruotas kitų juridinių asmenų, o jūsų rezervuotam pavadinimui galios šešių mėnesių apsauga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *