Įmonių steigimas užsienyje gyvenantiems lietuviams

imones steigimasĮmonių steigimas Lietuvoje yra lyg vienas juokas. Aplinkui zuja specialistai, kurie gali pagelbėti ir pakonsultuoti. Tuo tarpu įmonių steigimas užsienyje gyvenantiems lietuviams kelia daugiau klausimų negu atsakymų. Pabandykime į kelius iš jų atsakyti.

Veiklos vykdymo teritorija

Iki šešių mėnesių Europos Sąjungos pilietis komercinę veiklą gali vykdyti bet kurioje Europos Sąjungai priklausančioje valstybėje. Deja, verslas kuriamas ne pusmečiui ar metams, o siekiama veiklos tęstinumo ir tikimąsi įmonės veiklos istoriją skaičiuoti dešimtmečiais.

Todėl jeigu įmonės vadovas gyvena Europos Sąjungoje, o veikla vykdoma už Europos Sąjungos ribų – tokių imoniu steigimas taps komplikuotas. Neatsitiktinumas, kad imoniu steigimas priklauso nuo savininko gyvenamosios vietos ir jis turi taikytis pagal tas pačias verslo taisykles. Nepaisant to, kad veikla bus vykdoma per visą žemyną, savininkas mokesčius mokės valstybei, kurios garbingą pasą nešioja ir kur savo šiltus namus kuria.

Pamodeliuokime kitą situaciją, t.y. kuomet įmonės vadovas gyvena užsienyje, tačiau veikla bus vykdoma Lietuvoje. Tarkim, kepinasi vadovas po Karibų saule, o jo darbuotojai pluša laikinojoje sostinėje… Tokiu atveju, irgi turėtų būti analizuojamas imoniu steigimas kaune. Kita vertus, yra vieta, kur viskas susilieja, kol neįmanoma atskirti kas, kur ir kada, ką veikia… Jeigu tai internetinė prekyba, o elektroninės parduotuvės vadovas gyvena ir registracijos adresą turi Lietuvoje – galvoje turi kirbėti mokesčių mokėjimas ir imoniu steigimas gimtojoje šalyje.

Registracija užsienyje

Visgi, kiekviena taisyklė turi išimčių ir jeigu nusprendėte neapsiriboti kokio nors juridinio asmens, tarkim mb steigimas, Lietuvoje, visuomet turite galimybę įsigyti jau sukurtą įmonę užsienyje, arba ten įregistruoti verslo filialą.

Gana populiarus imoniu pardavimas sutaupo laiko, pinigų ir nervų, ketinantiems vykdyti veiklą toliau už Lietuvos sienos. Vėlgi, praktiškai visuomet sau reiktų kelti klausimą kodėl noriu įmonę atidaryti būtent toje valstybėje? Jeigu tai nėra mokesčių nuslėpimo tikslai (pastarieji baudžiami įstatymu), galimybės neribotos.

Net ir fiziškai nebūnt Lietuvoje Jums nereikia tapatinti imones steigimas registru centras, nes imones steigimas internetu sutaupys daug brangaus laiko.

Kaina

Itin dažnas klausimas apie steigimo išlaidas. Imones steigimas kaina priklauso nuo juridinio asmens teisinės formos. Kaina gali svyruoti nuo kelių dešimčių ar eurų iki keletos ar net keliasdešimt tūkstančių eurų. Beje, nors įmonių steigimas vilniuje ir imoniu steigimas Klaipeda finansiškai kainuos tiek pat, verslo įregistravimo procedūros užsienio šalyse turi skirtingus įkainius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.