Kam reikalinga ir kuo gali padėti skyrybų konsultacija

Skyrybų konsultacija gali palaikyti vieno ar abiejų partnerių sprendimus, norint užbaigti santykius. Ji skiriasi nuo santykių konsultacijos, kurios metu abu partneriai ieško būdų, kaip pagerinti savo santykius ir rasti būdų, kaip eiti kartu toliau.

skyrybų psichologas

Kas tai yra skyrybų konsultacija?

Konsultacijos metu skyrybu psichologas padės:

 • Nuspręsti praktiškas skyrybų puses
 • Nuspręsti poveikį kitiems šeimos nariams
 • Nuspręsti baigtį vienas su kitu
 • Sukurti būdus, kaip priimti sprendimus dėl ateities

Skyrybų psichologas suteiks galimybę ištirti santykius su mažesniu spaudimu susitaikyti. Ši labiau santūresnė perspektyva gali suteikti galimybę giliau pažvelgti į jausmų beviltiškumą ir nepasitenkinimą.

Šiuo metu vienas ar abu partneriai gali tikėtis susitaikyti. Tai taip pat gali suteikti galimybę atskleisti keletą pagrindinių nepasitenkinimo priežasčių.

Jeigu partneris nėra ryžtingas dėl savo sprendimo išsiskirti, tai yra galimybė atskleisti tam tikras problemas struktūriškai apibrėžtu ir kompetetingu būdu. Ką reiškia neryžtingumas, dvejojimas? Šioje realistinėje fazėje, atvirumas ir sąžiningumas dažnai gali pakeisti kaltinimus ir pyktį.

Kada šie dalykai prasidėjo? Kokie dalykai leido tam atsitikti? Kokie ankstesni kovos su gyvenimu veiksmai atsikūrė šiuose santykiuose, ir kokį poveikį turėjo? Kokia buvo santykių praeitis, ir kada viskas pasisuko priešinga linkme? Visi šie klausimai turi būti atsakyti, ir tai padaryti gali padėti profesionalus skyrybų psichologas.

Kai vienas partneris nusprendžia išeiti ir nori skyrybų, o kitas nesutinka su tuo, tuomet darbas reikalauja patyrusio ir kantraus skyrybų psichologo ir patarėjo. Jei yra padarytas sprendimas skirtis, tada praktiškas sprendimas turėtų būti pagalvoti apie bendravimą dėl būsimo kontakto su vaikais, šeima ir turtu.

Poroms reikia nuosprendžio dėl jų gyvenimo kartu ir pabaigos, kad padėti jiems įsisavinti, kas buvo gerai, o kas buvo mažiau naudinga. Ši galimybė sumažina skausmą ir pyktį, bei gali suteikti mažiau kandumo ateityje.

Skyrybų psichologas leis išlieti savo liūdesį dėl praradimo, kuriam kažkada tiek daug žadėjo. Santykių praradimo ciklo supratimas yra labai naudingas būdas, leidžiantis asmenims judėti toliau savo gyvenimuose, vietoj to, kad tas pačias problemas taikytų ir naujuose santykiuose.

Pagrindinės skyrybų stadijos yra:

 • Lūžis – pirmieji metai, kai šokas ir nepasitikėjimas duoda kelią pykčiui
 • Nerimavimas – 1 – 3 metai naujų santykių, namo ar darbo paieškose
 • Stabilizacija – 3 ir daugiau metų, kai susiformuoja nauja asmenybė

Kaip skyrybų psichologas gali Jums padėti skyrybų metu?

 • Sumažinti žalingą efektą vaikams ir partneriams
 • Padėti suprasti, kas atsitiko
 • Leisti įvykti pasikeitimams ir judėti toliau
 • Padėti rasti perspektyvas ir viską užbaigti

Kada yra tinkamas metas pradėti skyrybų konsultacijas?

Dažnai sunku nespręsti, ar poroms reikėtų kreiptis pagalbos, tačiau, jeigu Jus kamuoja žemiau išvardintos problemos, Jums reikėtų pamatyti savo skyrybų psichologą.

 • Tuomet, kai poros jaučia, kad jie negali gyventi kartu
 • Kai gyvenimo pasikeitimai neįtraukia kito partnerio jausmų
 • Kai nėra gero bendravimo
 • Kai yra per daug pykčio ir nevilties
 • Po neištikimybės

Dažnai šio tipo konsultacijos yra pradedamos šeimos krizės atveju, taip pat gavus laišką iš vieno iš partnerių advokato, arba išsiaiškinus neištikimybę ar paaštrėjus argumentams. Kartais reikia šiek tiek laiko nusėsti visoms dulkėms, kad apgalvoti viską, kas atsitiko, vietoj to, kad bandyti rasti prasmę, kol kitas partneris vis dar yra šoko būsenoje.

Konsultacija su patyrusiu ir kompetetingu skyrybų psichologu padės sumažinti spaudimą ir įtampą abiems partneriams. Tai gali būti atlyginantis darbas, kai spaudimas ir skausmas bus panaikinti, leidžiant pasireikšti sąžiningumui ir atviram požiūriui į santykių blogėjimą.

Jauskitės patogiai, ir klauskite savo psichologo apie jo patirtį su ankstesnėmis poromis. Konkretus porų apmokymas yra reikalingas, kad skyrybų psichologas geriau suprastų savo klientų poreikius. Kai kurie tradiciniai psichologai dirba su religine struktūra. Patikrinkite jų įsitikinimus ir raskite tą, kuris labiausiai atitiks Jūsų poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.