Kas yra geodeziniai matavimai?

geodeziniai matavimaiAr kada nors esate vartę savo sklypo planą? Jei taip, tikriausiai pastebėjote, jog šalia visų brėžinių yra pateikti įvairūs duomenys. Visi šie skaičiai ir informacija padeda nustatyti savininko žemės sklypo ribas. Tai – geodeziniai matavimai. Šių matavimų procesas leidžia savininkui nustatyti savo turimos žemės dydį, jos ribas, užimamą plotą. Matavimai vyksta atsižvelgiant ir į sklype esančius statmenis bei įvairius žemės naudmenų kontūrus.

Daugeliui gyventojų pats geodezinių matavimų procesas yra ne itin aiškus. Kaip tai atliekama? Kiek laiko tai užtrunka? Visi tokio pobūdžio klausimai aktualūs daugeliui. Tai iš tiesų yra visai nesudėtingas, tačiau daug tikslumo reikalaujantis matavimų vykdymas. Jų metu pirmiausia reikia nustatyti žemės sklypo ribas, kurios vėliau yra paženklinamos specialiais žymekliais, dar kitaip vadinamais riboženkliais. Tuomet reikia nustatyti sklypo ribų posūkio taškų koordinates, koordinuoti teritorijoje esančius pastatus ir kitus žemės sklypo elementus.

Po tokių matavimų reikia parengti visą matuojamo žemės sklypo planą. Į jį įtraukiami visi duomenys, objektai, teritorijos, kultūriniai paminklai, specialios zonos ir kiti žemės elementai. Vėliau įvertinama vidutinė sklypo rinkos vertė. Tačiau geodeziniai matavimai tuo nesibaigia. Pačioje pabaigoje specialistai parengia žemės sklypo kadastro duomenis bei sudaroma speciali kadastrinių matavimų byla. Visas šis procesas reikalauja specifinių įgūdžiu bei įrangos, be kurios matavimų procesas būtų sunkiai realizuojamas. Būtent dėl šių priežasčių svarbu pasirinkti tokią specialistų komandą, kuri turėtų pažangią techniką, didelę patirtį bei reikiamus įgūdžius.

Pasirūpinti geodeziniais matavimais reikėtų tada, kai siekiama parduoti, padalinti ar prie esamo žemės sklypo prijungti žemės. Tuomet toki duomenys yra būtini, būtina žinoti nuosavo sklypo ribas. Matavimais derėtų susirūpinti iš anksto, kadangi tai užtrunka šiek tiek laiko. Profesionalai turi suderinti atvykimą ir paruošti įranga, be to pats žemės sklypo plano paruošimas neįgyvendinamas per vieną dieną. Geodeziniai matavimai suteikia daug vertingos informacijos, tačiau jais reikėtų pasirūpinti iš anksto, o ne tuomet kai prireikia.

Taigi, geodezinių matavimų pagalba patogu nustatyti savo sklypo ribas. Tai informacija, be kurios sunku būtų įgyvendinti bet kokias operacijas susijusias su sklypu. Pasirūpinkite šiuo matavimo procesu iš anksto ir nereikės tuo rūpintis paskutinę minutę.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.