Katalizatorių supirkimas Klaipėdoje

katalizatoriaiVaikystėje rinkdavom metalą ir nešdavom jį į supirktuvę. Mokėjo nedaug, tačiau kaime metalo mėtėsi visuose patvoriuose, tad greitai išvalėm ne tik savo kaimą, bet ir aplinkinius vienkiemius, jau ką kalbėti apie miške esantį šiukšlyną. Tarp paprastų surūdijusių gelžgalių rasdavome ir aliuminių indų, bei varinių detalių, kurios būdavo superkamos už papildomą kainą. Skardinių dar nebuvo (jas tuo metu kolekcionavom) masiškai, tad jų ir rinkti nereikėjo. Vėliau prasidėjo rūšiavimo manija ir viskas apsivertė. Dabar galima supirkti beveik viską – padangas, plastmasinius butelius, stiklo duženas, tekstilę ir… katalizatorius.

Katalizatorių supirkimas – ne naujiena. Kaip ir kiti prietaisai, turintys pavojingų tauriųjų metalų, jie superkami specialių įmonių, turinčių galimybes katalizatorius perdirbti nekenkiant aplinkai ir bendruomenei. Katalizatorių supirkimas Klaipėdoje vykdomas keliuose punktuose, kuriuos valdo kelios įmonės, tačiau, ar žinote, kam tai daroma ir kas su tais katalizatoriais vyksta toliau?

Pradėkime nuo pradžių. Katalizatorius yra automobilio detalė, montuojama tarp variklio ir išmetamojo vamzdžio. Kai variklis veikia, degimo produktai turi būti pašalinami į aplinką. Iš variklio sudegusio kuro liekanos, kuriose yra daug aplinkai pavojingų cheminių medžiagų, keliauja į katalizatorių, kur praeina per vamzdelius arba plokšteles iš tam tikrų medžiagų, pavyzdžiui platinos ar radžio. Šios medžiagos neutralizuoja kenksmingas degimo atliekas ir į aplinką išleidžia jau nebe tokias pavojingas dujas.

Katalizatoriui susidėvėjus, jis keičiamas nauju. Senasis katalizatorius negali būti išmetamas, nes jame yra susikaupusių kenksmingų medžiagų, kurios gali sukelti sveikatos problemų. Dėl to jas išardyti ir utilizuoti (sunaikinti) yra patikima profesionalams, turintiems specialias patalpas ir įrangą. Taip katalizatorių supirkimas įgauna prasmę. Katalizatorių supirkėjai gali patys ir neužsiimti jų utilizavimu, o tik transportavimu. Tai reiškia, kad žmogus gali atnešti savo seno automobilio katalizatorių į supirktuvę. Ten prisikaupus daugiau šių katalizatorių samdomas krovininis transportas ir visos atliekos vežamos į specialius utilizavimo centrus, į kuriuos paprasti mirtingieji lengvai nepatenka. Ten visos medžiagos yra atskiriamos. Naudingos keliauja perdirbimui, nenaudingos – utilizuojamos specialiais įrengimais.

Kodėl šis verslas toks svarbus? Todėl, kad tai viena iš šiukšlių rūšiavimo verslo šakų. O jos dabar gauna itin didelę paramą, nes būtina keisti ir vartotojų mąstyseną ir nusistatymus. Katalizatorių supirkimas Klaipėdoje prisideda prie nepavojingo atliekų tvarkymo, o taip pat gali būti ir nemažas pajamų šaltinis, nes už kilogramą mokama 80-300 litų priklausomai nuo katalizatoriaus specifikacijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.