Kiek kainuoja vestuvių fotografai

vestuvių fotografai kainaVestuvių linksmybės – įspūdis visam gyvenimui, todėl jas būtina įamžinti tinkamai ir su polėkiu. Turima omenyje ne su alkoholiu, bet su tam tikra idėja, mintimi, legenda. Tai padaryti gali tik tikras savo srities žinovai ir profesionalai. Taip, tai vestuvių fotografai ar fotografės.

Kiek kainuoja vestuvių fotografai?

Šį klausimą užduoda visi pirmiausiai, nors jis turėtų būti užduodamas pabaigoje. Atsakymas labai paprastas – pagal patirtį ir „polėkį“ vestuvių fotografai kainuoja nuo 1500 iki 3000 litų. Tik nereikia aikčioti, kaip brangu! Geriau įsigilinkime, ką už tą kainą gauname. Pirmiausiai, tai profesionalą, kuris aplink jaunuosius ir jų svečius pradeda lakstyti nuo pačio anksčiausio ryto. Paprastai vestuvių rytas prasideda apie 6-7 valandą, kai jaunoji pradeda rengtis ir ruoštis. Tada fotografas įamžina pasiruošimo procesą. Maža to, jis dar įamžina ir jaunikio pasiruošimo procesą. Tradicinėse lietuviškose vestuvėse, jaunoji būna pas tėvus, o jaunikis – kitur, tad gali tekti sulakstyti per pusę miesto, kad juos abu besirengiančius įamžintų.

Vestuvės vyksta visą dieną be pertraukos. Jaunieji po visų oficialumų dažnai daro savo fotosesiją, kurią suorganizuoja fotografas. Reikia šiek tiek fantazijos ir numatyti specialias vietas, kur bus daroma fotosesija lauke. Su fotosesija patalpose kur kas paprasčiau, nes apšvietimas ten – dirbtinis. Tačiau reikia pasirūpinti reikalingais rekvizitais.

Vakaras – pilnas renginių ir nuotykių. Ne paslaptis, kad abstinentiškos vestuvės Lietuvoje – retenybė. Tai reiškia, kad kažkur apie 7-9 valandą vakaro, svečiai po truputį pradeda girtėti ir mieliau pozuoja fotografui. Tik profesionalas gali iš girtų veidų padaryti meną. Fotografas darbą baigia kažkur apie vidurnaktį. Toliau jau jis nebefotografuoja, nes ten vyksta visiškas chaosas, kurio dalis vakaro svečių vargu ar norės prisiminti…

Ir čia dar ne viskas. Vestuvės baigiasi, o vestuvių fotografai dirba toliau. Jie peržiūrinėja tuos tūkstančius nuotraukų, jas atrinkinėja, renka pačias įspūdingiausias. Tada pačias įspūdingiausias (dažnai jų būna 50) retušuoja, taiko efektus. Kitas nuotraukas tiesiog surašo į DVD diską ir tik tada atiduoda jauniesiems. Pabandykite sutvarkyti 50 nuotraukų. Prie kiekvienos nuotraukos vidutiniškai sugaištama apie 15 minučių, o tai yra net 12 valandų nepertraukiamo darbo.

Taigi, galime paskaičiuoti valandomis. Nuo 6 ryto iki 24 val. vakaro yra 18 valandų + dar 12 valandų sugaištama nuotraukų atrinkimui ir retušavimui. Tai yra 30 valandų darbo. Belieka tik įvertinti savo darbo valandos kainą. Jei fotografas vertina 50 litų, jo atlyginimas – 1500 Lt. Jei 100 litų – 3000 lt. Viskas labai paprasta. Beje, jam dar pačiam reikia susimokėti mokesčius, PSD ir VSD, taigi drąsiai galima braukti 20% ir pamatysite, kad jo uždarbis yra vos 1200-2400 litų. Čia neskaičiuojamos išlaidos transportui, maistui, gėrimui (ne visada jis kviečiamas prie stalo). Taip pat neįtraukta ir aparatūros amortizacija (nusidėvėjimas). Štai jums ir sunki fotografo duona. Kaina dabar neatrodo didelė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.