Kokiu atveju praverčia turto draudimas?

turto draudimasApie tai, kas yra gyvybės ar automobilio draudimas, girdime dažnai, tačiau statistika rodo, jog vis dar gana mažas procentas lietuvių linkę apsaugoti ir savo turtą. Iš tiesų turto draudimas gali išgelbėti Jus nuo itin nemalonių situacijų, nelaimingų atsitikimų ar nelaimių. Dažniausiai vieneriems metams išbandę turto draudimo paslaugą, žmonės ją pratęsia ir augiau neatsisako, suprasdami, kaip rizikavo šia paslauga nesinaudodami.

Kas gali apdrausti Jūsų turtą?

Ankščiau turto draudimas, kaip ir kiti draudimo polisai, būdavo išduodami tik draudimo kompanijų ar draudimo bendrovių. Jų Lietuvoje yra gana nemažai, tad klientai yra laisvi pasirinkti jiems patraukliausią paslaugos tiekėją. Tačiau ilgainiui keičiantis rinkai, turto draudimą ėmė siūlyti ir didieji komerciniai Lietuvos bankai. Tad ieškant geriausias sąlygas suteikiančio draudimo, naudinga pasidomėti ne tik kompanijų, bet ir bankų teikiamais pasiūlymais, juolab, kad ne retai bankai gali leisti sau pasiūlyti tokias paslaugas gerokai pigiau.

Nuo ko apsaugos draudimas?

Tai klausimas, kurį išgirsta daugelis draudimo brokerių. Iš tiesų svarbu suprasti, jog turto draudimas pats savaime neapsaugos Jūsų nuo nelaimės, vagystės ar sugedusios technikos namuose, tiesiog turint draudimą, šios nemalonios situacijos taps lengvesne našta. Įsivaizduokite, jei Jūsų namus apvogė arba juos pasiglemžė gaisras. Ką tokiu atveju darytumėte? Vėl viską tektų kurti iš naujo, o žinant, kaip esame linkę prisirišti prie namų ir daiktų tai dažniausiai būna labai sunku. Tuo tarpu esant apsidraudus, tokiu atveju draudimas padėtų Jums sunkią akimirką, išmokėdamas tiek pinigų, kokio dydžio žala buvo padaryta Jūsų turtui. Tokiu atveju ant kojų vėl stotis būtų gerokai lengviau.

Ar drausti galima tik namą?

Ankščiau turto draudimas buvo aktualus individualių namų gyventojams. Buvo įprasta manyti, jog draudimo reikia būtent jiems, esą tokių namų savininkus ir apvagia dažniau, ir nelaimingi atsitikimai dažniau nutinka. Tačiau tai netiesa. Gyvenant daugiabučio namo bute, turto draudimas gali būti tikrai geras dalykas. Jis apsaugos Jus nuo nuostolių, jei Jus apliejo kaimynai arba Jūs apliejote kaimynus. Be to, pastaraisiais metais atsirado naujas pasiūlymas drausti bute esančius daiktus. Tad tokiu draudimu galite pasinaudoti net tuo atveju, jei butą nuomojate. Sienos kaip ir nepriklauso Jums, o daiktus galėsite apsaugoti ne tik nuo vagystės, bet ir tuo atveju, jei jie sugestų ir būtų sugadinti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.