Kokius dokumentus reikia pateikti kreditoriui, norint refinansuoti paskolą?

refinansavimasRefinansavimo procedūra gali trukti trumpai arba ilgai, priklausomai nuo to, kaip greitai Jūs pateiksite bendrovei visus reikiamus dokumentus, pasirinksite pasiūlymą. Visą procesą galima kaip reikiant pagreitinti, tereikia būti pasiruošus visiems formalumams.

Sutartys ir kiti dokumentai susiję su skolomis

Pirmiausiai kredito bendrovės iš Jūsų reikalaus dokumentų. Norint įvertinti ar galimas ir kokiomis sąlygomis galimas refinansavimas, jie prašys visų sutarčių, skolos raštelių ar kitų dokumentų, rodančių Jūsų įsipareigojimus tretiesiems asmenims. Jeigu šių dokumentų neturite, kreipkitės į kreditorių ir paprašykite kopijos. Jeigu procedūra užtrunka, apie tai praneškite refinansavimą svarstančiai bendrovei.

Pajamų tvarumo įvertinimui

Jeigu dirbate pagal darbo sutartį ir tai yra Jūsų vienintelės pajamos, daug dokumentų Jums nereikės. Per Sodros sistemą kredito bendrovė galės įvertinti Jūsų pajamas ir jų tvarumą. Tačiau jeigu turite bendrovę arba veikiate kaip laisvai samdomas darbuotojas, refinansavimas galimas bus tik atnešus visus dokumentus, įrodančius Jūsų pajamas ir jų tęstinumą. Tai gali būti sutartys su klientais, Jums priklausančios įmonės finansinių ataskaitų rinkinys (pelno nuostolio ataskaita, balansas, pažyma apie išmokėtus dividendus). Įvertinus šiuos duomenis galės būti svarstomas refinansavimas. Kredito bendrovės pateiks atsakymą, t.y. arba nesuteiks refinansavimo, arba bus teikiamas paskolu refinansavimas isiskolinusiems, refinansavimas be uzstato, ar su užstatu, refinansavimas be turto ikeitimo.

Pasiūlymas pateikiamas per pirmas 12 val. nuo dokumentų gavimo. Jeigu atsakymas buvo neigiamas, būtų neprošal apsvarstyti ir galimą laiduotoją, kuris sutiktų laiduoti už Jus ir šį pasiūlymą pateikti kredito bendrovei.

Pasiūlymo vertinimas

Gavę pasiūlymą nebūtinai turite jį priimti. Jeigu kreipėtės į kelias bendroves, įvertinkite kokiomis sąlygomis, kurios bendrovės siūlomas paskolu refinansavimas bankuose (kaip pavyzdžiui, paskolos refinansavimas swedbank, paskolos refinansavimas seb). Jeigu nesikreipėte, kreipkitės į kelias bendroves.

Prieš priimdami pasiūlymą įvertinkite ne tik pasiūlymą, bet ir pačią bendrovę, kokios sąlygos kitur (ar patikimos bendrovės siūlomas paskolu refinansavimas kaune, kokie sklando paskolu refinansavimas atsiliepimai). Turėdami visą informaciją priimsite tinkamiausią sprendimą ir refinansavimas taps abipusiai naudingas sandoris ir visada atminkite, kad neprivalote žaisti su kredito bendrovių siūlomomis taisyklėmis. Jūs esate pilnateisė sandorio šalis. Tad pirmyn į derybas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.