Koučingas ir asmeninis tobulėjimas

Kartais pasigirsta nuomonių, kad koučingas yra tas pats asmeninis tobulėjimas. Tai susijusios sritys, tačiau skirtumas tarp jų yra. Norint geriau suprasti, kas tai yra, pasigilinkime, kas tas asmeninis tobulėjimas.

Žmogus gyvena gyvenimą turėdamas tam tikrų tikslų. Jo asmeninės savybės apsprendžia keliamus tikslus. Štai pavyzdžiui, jei žmogus yra kuklus, reiškia jo nustatyti tikslai yra nelabai ekstravagantiški ir reikalaujantys didelio aplinkinių dėmesio. Jei žmogus yra apskritai intravertas, jo tikslai taip pat greičiausiai bus susiję su jo paties šeima. Gyvenimas pilnas netikėtumų, tad tokiam žmogui kartais gali atsirasti galimybė vesti kursus ar skaityti pranešimą prieš didelę auditoriją. Būdamas kuklus, jis automatiškai atmeta tokią galimybę, nes mano, kad nesusidoros, o jo pranešimas bus nušvilptas.

Štai čia yra ta vieta, kur koučingo specialistas arba koučeris gali padėti. Koučeris yra ne gydytojas. Jis – ne psichoanalitikas, ne oratorystės mokytojas, ne ryšių su visuomene konsultantas, patariantis, kaip formuluoti tam tikrus teiginius ir reikšti mintis prieš auditoriją. Koučeris yra sąžinės partneris, kurio užduotis – sudaryti sąlygas kukliam žmogui patikėti, jog atsistojęs prieš auditorija jis sugebės suvaldyti ją ir sudominti savo mintimis ir idėjomis bei savo žodžiais. Kaip koučeriai tai daro? Yra kelios technikos ir metodai, kaip žmogui galima padėti surasti savyje jėgų ir peržengti tą kuklumo ir auditorijos baimės ribą. Kuklumas – ne įgimtas bruožas. Tai auklėjimo pasekmė. Nesame atsakingi už tai, kad tėvai slopino mūsų iniciatyvą ir nuolat teigė, kad būtume kuklūs ir ramūs, nešoktume aukščiau bambos. Vidutinio amžiaus žmonių karta dar yra ta karta, kuri buvo intensyviai slopinama šeimos ir visuomenės, tad natūralu, kad keturiasdešimtmečiams koučerio pagalbos reikia daugiausiai.

Koučeris nehipnotizuoja ir nedalina patarimų, kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje. Jis stengiasi sudaryti tokias sąlygas, kad pats žmogus rastų savyje giliai nustumtas savybes, pradėtų jas vystyti ir taip tobulėtų, keltų tokius tikslius, kurių seniau nebūtų sau drįsęs iškelti. Asmeninis tobulėjimas su koučerio pagalba paprastai vykdomas bendraminčių grupelėse, nes taip paprasčiau identifikuoti savo asmenines savybes ir jas išryškinti.

Kam tokie asmeninio tobulėjimo seminarai reikalingi? Visiems be išimties. Lygiai kaip ir maisto gaminimo kursai. Visi turime pasislėpę keletą gerų savybių, kurios gali pakeisti mūsų gyvenimus. Koučerio seminare jo dalyviai vieni kitiems padeda atskleisti tas savybes ir taip pakeisti gyvenimą. Arba bent jau patirti daug malonių akimirkų seminare.

Koučeris Artiomas Šabajevas organizuoja kaip tik tokius linksmus seminarus Vilniuje ir Kaune. Ateikite, sužinosite apie save tai, ko net negalėjote įtarti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *