Nuo ko prasideda įmonių steigimas Klaipėdoje ir kitur?

Įmonių steigimas KlaipėdojeNorintiems užsiimti nuosava veikla ar net verslu, labai dažnai sunkiausias būna pirmasis žingsnis, mat įmonių steigimas Klaipėdoje ar bet kokiame kitame šalies mieste nėra paprasta užduotis. Todėl nemažai jaunų žmonių suklumpa būtent šiame etape ir, susidūrę, su biurokratiniais dalykais bei itin daug dokumentacijos, ne retai visai atsisako idėjos skurti savo verslą. Tačiau specialistai įspėja, jog viskas gali būti daug paprasčiau, jei šiam verslo etapui pasiruošite iš anksto.

Kokį verslą kursite?

Labai svarbu žinoti, nuo ko pradėti ir iš anksto nusibrėžti savo veiklos kryptį. Tai reiškia, jog norint būti sėkmingu verslininku nepakanka tik norėti verslauti ir dirbti sau, svarbu ir turėti aiškią viziją, kokį verslą kursite. Specialistai dažnai pataria, jog daugiausiai sėkmės Lietuvos verslo padangėje sulaukia verslo subjektai, siūlantys žmonėms kažką naujo. Kitaip tariant, atsidarius kepyklėlę rizikuojate patekti į didelę konkurenciją ir Jūsų verslui gali būti sunku išsilaikyti. Tuo tarpu daug paprasčiau verslininkams, kurie atranda kažką naujo ir tai pasiūlo rinkai. Kaip pavyzdžiui, rankų darbo papuošalai, Lietuvoje dar nepristatytos užsienio kultūros virtuvės restoranas. Idėjų daug, svarbu patiems atrasti mėgstamą nišą, kurioje būtų lengva veikti.

O tuomet galite pradėti galvoti apie tai, nuo ko prasideda tokių įmonių steigimas Klaipėdoje ar kitame mieste. Pavyzdžiui, galbūt nuo to, kokia tai veikla, priklausys ir pats įmonės steigimo etapas, reikalingi dokumentai, specialistai.

Ar reikalingas verslo planas?

Labai dažnai verslininkai mano, jog įmonių steigimas Klaipėdoje ar bet kuriame kitame šalies mieste prasideda nuo ilgo, sudėtingo ir labai kruopštaus verslo plano kūrimo, o tai taip dažnai yra sudėtinga, jog ne vienas jaunas žmogus, nusprendęs imtis savo verslo tiesiog nesivargina imtis jo plano. Tiesa sakant, toks planas tikrai nėra būtinas visais atvejais. Dažniausia verslo planą reikia turėti ieškant finansavimo, partnerių ar prašant kredito verslui iš kreditavimo įstaigos. Tačiau verslo planas gali būti labai puiki priemonė ar net Jūsų sėkmės garantas jau vien todėl, kad jis priverčia susiplanuoti savo būsimą veiklą mažiausiai artimiausiems penkeriems metams, numatyti biudžetus, išlaidas, pajamas. Ir tai leidžia daug aiškiau matyti būsimą savo veiksmų planą, apsidrausti nuo neplanuotų nemalonumų. Gal plano rašymas atrodo ne tokia svarbi įmonės steigimo dalis, tačiau ateityje tikrai džiaugsitės jos nepraleidę. O jei patys neturite tam laiko ir galimybių, visuomet galite kreiptis į profesionalus. Pavyzdžiui, Lietuvoje gausu buhalterines paslaugas teikiančių įmonių, tokių kaip UAB „Vakarų finansai“, kur dirbantys profesionalai visada pasiruošę padėti steigti įmonę. Daugiau informacijos galite rasti čia: Vakarų finansai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.