Odontologijos klinika Vilniuje pataria: kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, nešiojant breketus?

odontologijos klinika VilniujeDantų valymas ryte ir vakare – daugelio iš mūsų kasdieninio ritualo dalis, juk dar nuo vaikystės tėvai mokė, kad dantų priežiūra itin svarbi, norint turėti gražius ir sveikus dantis. Visgi, norint užkirsti kelia kariesui, ėduoniui bei įvairioms dantų bei dantenų ligoms, to ne visada pakanka, ypač tada, jei nešiojate breketus. Taigi, kokia turėtų būti dantų priežiūra, jei dantis puošia breketai ar kiti odontologijos aparatai?

Dantų šepetėlis – nuolatinis palydovas

Dantų valymui galima naudoti ir įprastus vaistinėse ar prekybos centruose pardavinėjamus dantų šepetėlius, tačiau odontologijos klinika Vilniuje rekomenduoja įsigyti specialų dantų šepetėlį, kuris yra skirtas dantų su breketais valymui. Šis šepetėlis turi vidutinio kietumo, 3 eilių šepetėlius, kurie lengviau padeda pasiekti sunkiai prieinamas vietas. Šiuos specialius šepetėlius galima įsigyti daugumoje odontologijos klinikų, retesniais atvejais vaistinėse.

Nešiojant breketus, burnos higiena turi būti gerokai dažnesnė ir kruopštesnė, todėl dantis rekomenduojama valyti ne tik ryte ar prieš miegą, bet ir po kiekvieno valgio. Visgi, jei išvalyti dantis ir breketus po kiekvieno valgio nėra galimybių, būtina burną bent praskalauti vandeniu.

Nepamirškite ir tarpdančių

Tarpdančiuose dažnai įstringa maisto likučiai, kurių dantų šepetėlis nepasiekia ir negali tinkamai išvalyti, todėl tai puiki terpė daugintis bakterijoms ir mikrobams, kenkiantiems danties emaliui. Taigi, dantų siūlas ar tarpdančių šepetėliai būtina dantų priežiūros arsenalo dalis. Beje, odontologijos klinika Vilniuje pabrėžia, kad tarpdančius būtina valyti ne tik nešiojantiems breketus, bet ir visiems, kurie nori turėti gražią šypseną ir sveikus dantis.

Paskutinis štrichas – burnos skalavimo skysčiai

Žmonėms, nešiojantiems breketus ar kitus odontologinius aparatus, rekomenduojama naudoti burnos skalavimo skysčius, kurių sudėtis yra praturtinta fluoru bei kitomis medžiagomis, slopinančiomis apnašų atsiradimą bei mažinančiomis mikroorganizmo susidarymą. Burnos skalavimo skysčiu vertėtų pasinaudoti po kiekvieno valgio, nes labai svarbu, kad dantys apie breketus būtų visada tinkamai išvalyti. Priešingu atveju gali pradėti tirpti danties emalis ir ant danties paviršiaus likti baltos dėmės.

Kita vertus, jei taip nutiko, nevertėtų labai nusiminti, kadangi beveik kiekviena odontologijos klinika Vilniuje ar kitame mieste atlieka profesionalų dantų balinimą, kurio metu yra suvienodinama visų dantų spalva.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.