Pinigai ir apie pinigus: buhalterinės paslaugos ar įdarbintas buhalteris?

Ne vienos įmonės vadovybė svarsto, kuris variantas tinkamesnis – ar samdyti įmones, kurios teikia buhalterių paslaugas, ar verčiau rinktis etatinį darbuotoją, kuris atliks visus būtinus darbus toje įmonėje.

Tikslaus vieningo atsakymo šiuo atveju nėra, nes buhalterius arba įmones, teikiančias buhalterių paslaugas, vadovai pasirenka atsižvelgdami į savo poreikius. Vienas ir kitas variantas turi ir pliusų, ir minusų. Galiausiai apsisprendžiant, kurį variantą pasirinkti, įtakos turi aspektai, kurie yra svarbesni buhalterio ieškančiai įmonei.

Kuris variantas – pigesnis?

apleista buhalterija

Galima grubiai paskaičiuoti: buhalterinės paslaugos šiandieninėje rinkoje tikrai nėra pigios, statistinis buhalteris uždirba apie 2000-3000 Lt ir daugiau. Imant didesnįjį variantą, tai yra 3000 litų algą, nesunku paskaičiuoti, kad įmonei tokio darbuotojo išlaikymas kainuoja daugiau nei 5000 litų (įskaičius visus darbdavio sumokamus mokesčius). Ši suma – vien tik darbuotojo įdarbinimas, o kur dar darbo vietos įrengimas, padidėję elektros energijos suvartojimo kaštai, telefono sąskaitų apmokėjimas, pašto išlaidos, įvairių legalių apskaitos programų įsigijimas ir taip toliau. Taigi vieno buhalterio darbo vietos kaštai per mėnesį gali išaugti net iki 6000-7000 litų.

Tad jeigu suradote įmonę, kuri už Jūsų įmonės buhalterijos tvarkymą prašo 3000-4000 litų, jums pavyks sutaupyti ženklią dalį sumos, kurią mokėtumėte įdarbintajam buhalteriui. Skaičiuojama, kad sutaupyti galima net iki 80 proc., taigi kai kuriais atvejais buhalterinės paslaugos, nupirktos iš šia veikla užsiimančių įmonių, yra gerokai pigesnės. Beje, su tokiomis įmonėmis reikėtų pasirašyti sutartis, kad jose būtų aiškiai įvardijama, kiek pinigų ir už ką reikės mokėti. Sutartyje turėtų būti įforminta tai, ar buhalterių įmonė Jūsų įmonei suteiks analogiškas paslaugas, kokias tikitės gauti iš įdarbinto etatinio darbuotojo.

Kokius punktus numatyti paslaugų sutartyje su buhalterines paslaugas teikiančia įmone?

Sutartyje turėtų būti numatyta, kokius darbus ir kokiu metu samdoma įmonė turi atlikti, kam pateikti ataskaitas ir reikalingus dokumentus, kokiu būdu atsiskaityti už nuveiktus darbus. Šiuo atveju laimima daugiau, nes konkrečių įmonių teikiamos buhalterinės paslaugos yra griežtai reglamentuotos, tuo tarpu įdarbinus darbuotoją jo atsakomybės/atskaitomybės dažnai taip ir nenustatomos.

One thought on “Pinigai ir apie pinigus: buhalterinės paslaugos ar įdarbintas buhalteris?

  1. Tikrai taip, ne vienos įmonės vadovai svarsto, kuris variantas jiems yra tinkamesnis, bet dažniausiai nugali pigesnis variantas. Neblogas straipsnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *