Prižiūrime skalbimo mašiną: svarbiausi aspektai

skalbimo mašinosYra daug buitinės technikos prietaisų, kurie gerokai palengvina buitį. Vienas iš jų – skalbimo mašinos. Jos tikrai padės sutaupyti daug laiko, kurį galėsite išnaudoti kitiems tikslams, o svarbiausia – garantuos, kad drabužių skalbimas nesukels jokių keblumų ir nepareikalaus daug pastangų. Tačiau labai svarbu atkeipti dėmesį ir į kitą dalyką – jei norite, kad skalbimo mašina dar ilgai jus džiugintų leisdama sutaupyti daug laiko, turite ją tinkamai prižiūrėti. Kaip ir kokiais būdais tai padaryti? Apie tai sužinosite jau netrukus.

  1. Reguliariai išimkite stalčiuką, skirtą skalbimo milteliams ir ją išplaukite muilu bei šiltu vandeniu. Dėmesys turėtų būti skiriamas ir kitoms skalbimo mašinos dalims – tokiu pat būdu išvalykite ir skyrelius, skirtus skalbinių minkštikliui ar balikliui.
  1. Vienas geriausių būdų užtikrinti visišką švarą, yra toks: skalbimo mašiną pripildykite karštu vandeniu ir įpilkite 2 – 3 stiklines distiliuoto balto acto bei įdėkite keletą šaukštų kepimui skirtos sodos. Įjunkite skalbimo mašiną, leiskite pasisukti keletą kartų, o vėliau – išjunkite ir palikite valandai. Praėjus šiam laiko tarpui, tęskite procedūrą: palaukite, kol baigsis skalbimo ciklas, o po to įjunkite sukimosi ciklą ir leiskite suktis tol, kol vanduo bus išleistas. Ši procedūra pašalins visas kalkių bei skalbimo priemonių nuosėdas, nešvarumus.  Tačiau tai dar ne viskas – kai vanduo išleistas, išvalykite skalbimo mašinos vidų šluoste, suvilgyta mišiniu, pagaminti iš karšto vandens bei balto acto (naudoti lygiomis dalimis). Taip pat labai svarbu žinoti, kaip dažnai turėtų būti atliekama ši procedūra – tuo atveju, jei skalbimo mašiną naudojate 2 – 3 kartus per savaitę, šią procedūrą reikėtų atlikti ne dažniau, kaip 2 – 3 kartus metuose.

Jau aptarėme, kaip turi būti valomas skalbimo mašinos vidus, tačiau nederėtų pamiršti, kad dėmesys turi būti skiriamas ir išorei. Vis dėlto, pastarosios švarą bei puikų vaizdą užtikrinti, yra gerokai paprasčiau: tereikia pašalinti dėmes bei nešvarumus, kurie yra susikaupę ant skalbimo mašinos korpuso.  Šiam veiksmui atlikti prireiks vos kelių priemonių: minkštos kempinėlės bei vandeniu skiesto indų ploviklio. Kiek sudėtingiau gali būti išvalyti prietaiso dureles – šiuo atveju į minkštą kempinėlę vertėtų pakeisti minkštu šepetėliu – juo lengviau pasieksite visus tarpelius.

Na, o pabaigai – dar keli pastebėjimai. Visų pirma, reikia atminti, kad kiekvienas buitinės technikos gamintojas prie gaminio prideda ir rekomendacinio pobūdžio lankstinuką, kuriame išdėstytos pagrindinės priežiūros taisyklės, tuo tarpu, dar vienas būdas, padėsiantis išvengti nemalonumų, yra toks: naudokite tik profesionalų sukurtas ar laiko patikrintas valymo priemones. Taip pat svarbu atlikti ir tam tikrus veiksmus prieš skalbimą – kiekvieną kartą atidžiai apžiūrėkite, ar kišenėse nėra smulkių detalių, raktų, nosinaičių, monetų  – šie daiktai gali sukelti skalbimo mašinos gedimus, skatinti nusidėvėjimą. Vos besilaikančias sagas nukirpkite ir po to prisiūkite.  Aptarėme veiksmus, kuriuos, siekiant visapusiškos skalbimo mašinos priežiūros, verta atlikti prieš skalbimą, tačiau taip pat svarbu prisiminti, jog kai ką svarbu padaryti ir po skalbimo: minkšta šluoste nusausinkite būgno sieneles, o atsiradusias rūdžių dėmesį naikinkite valikliu, sudėtyje neturinčiu chloro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *