Saulės elektrinėms verslui skiriamos paskolos ir kompensacijos

 

Lietuvoje 2019 metais 0,5 % visos sunaudojamos elektros energijos buvo pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių, kaip saulės elektrinės, vėjo jėgainės ir kt. Tai net 5,2 % daugiau nei 2018 metais. Galima teigti, kad švarios energijos šalyje vis daugėja, nuolat statomi vis didesni saulės parkai, žmonės dažniau įsirengia saulės elektrines ant nuosavų namų stogų, atsiranda vienas kitas daugiabutis su įrengta jėgaine.

Bankai remia tvarųjį verslą

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) specialistai pastebi, kad auga ne tik gyventojų susidomėjimas saulės elektrinėmis, bet ir įmonių. Įmonėms tai gera investicija, atsiperkanti po 5-7 metų. APVA numatyta priemonių 2021 metais, skatinančių elektrinių įsirengimą, prie to prisideda ir „Swedbank“, kuris siūlo išskirtines paskolų sąlygas verslams, norintiems naudoti tvarią energiją iš atsinaujinančių šaltinių. Paskolos bus skiriamos saulės elektrinių, vėjo turbinų, geometrinio šildymo įrangos įsigijimui bei įrengimui. Paskolos suma įmonėms gali siekti nuo 5000 iki 35 000 eurų. Ją reikėtų grąžinti ne ilgiau nei per 5 metus.

„SEB“ bankas verslininkams siūlo „žaliąjį finansavimą“, kuris skirtas įvairaus sektoriaus įmonėms – transporto, energetikos, gamybos, žemės ūkio, norinčioms investuoti į technologijas, mažinančias CO2 išmetamų dujų į aplinką kiekį. Tai gali būti net ir nedidelės vėjo ar saulės elektrinės.

Saulės elektrinės verslui

Verslas gali gauti ne tik paskolą, bet ir kompensaciją. Pagal Klimato kaitos programą numatyta 25 mln. eurų atsinaujinantiems energijos ištekliams (AEI) diegti juridiniams asmenims 2021 metais. Taigi, saulės elektrinės verslui ne tik galimybė vartoti pigesnę energiją, bet ir prisidėti prie tvaresnė aplinkos kūrimo. Bendradarbiaujant su pažangiomis įmonėmis užsienyje verslas įgyja didesnį pasitikėjimą ir palankumą, rūpindamasis ne tik savo gerove, bet ir aplinka.

Pagal Klimato kaitos programą 15 mln. bus skirta 80 % kompensuoti AEI diegimui savivaldybių, valstybiniuose, religiniuose pastatuose.

10 mln. eurų ir 30 % kompensaciją galės gauti įvairios įmonės, norinčios naudoti AEI.

Jeigu jus domina saulės elektrinės verslui, „Saulės grąža“ komanda atsakys į iškylančius klausimus, padės pasiruošti kvietimui dėl paramos.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *