Skirtingų laikų antikvaras?

sekreterasAntikvaras – tai senas daiktas, turintis savo reikšmę ir istoriją. Kai kuriems tai nereikalingas besimėtantis sendaiktis, kitiems – brangus atradimas. Dažniausiai senoviniai daiktai rūpi tiems žmonėms, kurie domisi istorija, kurie žino, ką gali byloti ir priminti vienas ar kitas antikvarinis daiktas. Visgi galvoti, kad sendaikčiai yra tik daiktai, išlikę nuo pačių seniausių laikų, nereikėtų. Keista, kad sparčiai modernėjančiose visuomenėje antikvarais daiktai tampa labai gretai. Galima būtų lažintis, kad daugelis iš mūsų žino ir turėjo bent po kelis antikvarus. Manote, kad tai juokas? Tai tikra tiesa, apie kurią tik nedaugelis iš mūsų susimąsto.

Disketės

Ko gero, vienas iš daugelio vaikystės atsiminimų yra kompiuteris su prijungimu prie televizoriaus. Kol personaliniai kompiuteriai buvo tik tolima svajonė, kai kurie tėveliai vaikams pirkdavo būtent tokius. Tokie žaidimų kompiuteriai buvo puiki pramoga, o ir gana modernus daiktas. Į šį nedidelį aparačiuką dėdavosi žaidimas – disketė. Šiuolaikiniai vaikai ne tik nežino, bet ir nesuprastų, kas tai per daiktas. Tuo tarpu jų tėveliams tai buvo vaikystės atsiminimas. Šiandien žymiosios legendinės disketės – antikvaras. Štai Jums ir modernaus antikvaro pavyzdys.

Spiralė

Dažnai sendaikčiais tampa tokie daiktai, kuriuos galima naudoti dar ilgus metus. Yra daiktų, kurie yra tokie patogūs ir paprasti, kad išlieka ilgus metus. Vienas iš tokių daiktų yra į elektros tinklą jungiama spiralė vandeniui užvirti. Kadaise šis prietaisas buvo pagrindinis būdas greitai užvirti vandeniui. Galima būtų sakyti, kad spiralė yra virddulio prosenelė ar bent jau senelė. Šiandieninis jaunimas retai žino, kas per daiktas yra spiralė. Nors šis patogus ir beveik negendantis išradimas dar naudojamas kai kuriose šeimose arba gelbsti išvykų metu.

Diskelis

Atsiradus pirmiesiems personaliniams kompiuteriams, atsirado ir reikiamybė pirmosioms laikmenoms. Viena iš populiariausių buvo diskeliai, liaudiškai vadinami “flopikais”. Šios nedidelės kvadratinės laikmenos buvo puikus būdas perkelti failus. Juos priimti galėjo visi kompiuteriai, jų naudojimas buvo paprastas ir patikimas. Be to, senieji diskeliai buvo ypač naudingi todėl, kad jie veikė kaip daugkartinė laikmena. Kartą įkeltus failus buvo galima kelti į kitą kompiuterį, tuomet iš diskelio juos ištrinti ir į jį kelti jau naują informaciją. Jei kažkas turi nuo senų laikų užsilikusių diskelių, ko gero, juose išsaugota informacija nedingo iki šių dienų. Daugeliui suaugusių aišku, apie kokį antikvarą čia kalbama, tuo tarpu mažamečiams, besidomintiems naujausių planšetinių kompiuterių tendencijoms, šis išradimas tikrų tikriausias antikvaras.

Tai tik keletas pagrindini daiktų, kuriuos šiandien galime įvardyti kaip pretenduojančius į antikvarų sąrašą. Juk ir mes senelių ar prosenelių virtuvės rakandus ir kasdienius reikmenis jau laikome senoviniais daiktais ir daugelis iš jų eksponuojami muziejuose. O kažkada tai atrodė paprasti, niekuom neišsiskiriantys daiktai. Tikėtina, kad ir šie paminėti bei dar keletas kitų daiktų artimiausiais dešimtmečiais įgaus šiokią tokią vertę sendaikčių išpardavimuose. Daiktas įgauna vertę ir kainą tuomet, kai per daugelį metų jį išsaugoja maža dalis žmonių. Tuomet jį gauti tampa ypač sunku, o norinčių atsiranda visuomet. Štai taip ir gimsta antikvarai.

2 thoughts on “Skirtingų laikų antikvaras?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *