Statybos legalizavimas: nelegalūs statiniai

statybos legalizavimas

Įsivaizduokite situaciją: turite savo gražų, tvarkingą sodo namelį. Jis jums tarnauja kaip puiki vieta ištrūkti nuo miesto šurmulio, atsipalaiduoti su šeima ir draugais, išsikepti vasarą dešrelių. Tačiau kažko trūksta… Garažo? Pirtelės? Antro aukšto svečiams? Jei jūs ar kas nors iš pažįstamų turi statybos žinių, nesunkiai susiprojektuojate ir pasistatote sau tą garažą, pirtelę ar antrą aukštą. Juk sodas ir namelis jūsų, tad kam turi rūpėti, ką jūs su juo veikiate?

Dėja, bet viskas ne taip gražu, kaip norėtųsi. Bet kokioms statyboms galioja statybų teisė – atskira teisės šaka, apimanti bet kokių statybų vykdymą. Ir, kas be ko, atitinkami įstatymai numato, jog bet kokio architektūrinio objekto statymas ar koregavimas reikalauja miesto savivaldybės leidimo.

Pakliuvote… Tai ką dabar daryti? Juk garaže jau stovi mašina, pirtelėje maudosi žmona, o antrame aukšte miega svečiai. Tikite tuo ar ne, bet šitokia situacija pasitaiko labai dažnai. Žmonės tinkamai nepasveria, kokio lygio statybas jie iš tikrųjų atlieka savo privačioje valdoje. Nedidelis priestatėlis daug kam gali atrodyti tik kaip „kosmetinis remontas“, kuriam nereikia jokių leidimų, patvirtinimų ar licencijų. Tačiau jei bus užfiksuota, jog nesate gavę minėtų leidimų, jums gali grėsti nemenka bauda.

Tokiu atveju žmonės dažnai pradeda ieškoti būtų, kaip galėtų būti įvykdytas jau pastatyto objekto statybos legalizavimas. Tačiau atsakymas vienas – tokio būdo nėra. Savivaldybė jums griežtai atsakys: „Jei neturėjote leidimo prieš statybas, po statybų jo tikrai negausite“. Tačiau ką tikrai gausite, tai galimybę (netgi būtinybę) visą pastatą nugriauti. O to juk nesinori…

Tad kaip kiti sugeba išsisukti ir legalizuoti jau pastatytus statinius ar priestatus? Paprastai statybų įteisinimas vyksta taip: jūs neinate ir nesakote, jog norite gauti leidimą statiniui, kuris jau pastatytas. Kaip ir minėta, jums kategoriškai bus liepta viską nugriauti (arba tai padarys už jus). Vietoj to, jūs einate ir sakote, kad norite gauti leidimą statiniui, kuris dar nepastatytas. Jums bus išduotas leidimas (minimalioms statyboms jis išduodamas be didesnio vargo) ir… viskas! Pastatą jau turite, o leidimą irgi. Niekas nesidomės, kaip vyskta pirtelės ar garažo statybos. Todėl visiems bus gera ir ramu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *