Sunkvezimiu padangos naujai sezono pradžiai

sunkvezimiu padangosKelių eismo taisyklės griežtai apibrėžia punktą, jog nuo  lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis. Ši taisyklė apibrėžia ne tik lengvąjį transportą, bet ir sunkvežimius, todėl artėjanti nauja sezono pradžia įpareigoja pasirūpinti naujomis padangomis. Sunkvezimiu padangos atlieka itin svarbią funkciją transporto priemonės valdymui, todėl svarbu žinoti, kodėl jų keitimas yra toks svarbus žingsnis vairuotojams.

Tirpstantis sniegas rodo ne tik žiemos pabaigą, bet tuo pačiu ženklina ir artėjančią balandžio mėnesio pradžią. Daugeliui tai suteikia džiaugsmo, juk šyla oras, tačiau sunkvežimių vairuotojams ši patirtis gali sukelti nemažą galvos skausmą. Balandžio mėnesį sunkvežimio padangų keitimas iš žieminių į vasarines yra būtinas, juk tai tiesiogiai įtakoja vairuotojo ir kitų eismo dalyvių saugumą kelyje. Žieminės padangos turi didesnį protektorių gylį, todėl tai sumažina stabdymo kelią. Jei sumažėja stabdymo kelias, kyla nemaža rizika neslidžiame kelyje patirti avariją.

Panašią padangų keitimo tendenciją galima įžvelgti ir vėstant orui. Kai ant kelio dangos susidaro slidus ledo pluoštas, žieminės sunkvežimių padangos šiomis aplinkybėmis yra būtinos. Vasarinėmis padangomis važiuoti slidžiu keliu yra neprotinga, nes stabdymo metu ženkliai pailgėja stabdymo kelias, todėl išvengti priekyje esančių kliūčių yra praktiškai neįmanoma. Mažas protektorių gylis suteikia itin prastą padangų ir kelio dangos sukibimą, todėl transporto priemonės suvaldymas gali būti tikras iššūkis. Sunkvežimių padangas reikia keisti lapkričio mėnesį, taip išvengsite pavojaus kelyje ir sumažinsite avarijų riziką.

Kiekvienas vairuotojas privalo žinoti, jog padangas reikia keisti ne tik du kartus metuose. Praradusios efektyvumą, nusidėvėjusios, sumažėjusio sukibimo sunkvežimių padangos taip pat turi būti atnaujinamos reguliariai. Geriausia šią diagnostiką atlikti auto servisuose, kur kvalifikuoti specialistai įvertins jūsų transporto būklę ir atliks visus apžiūros darbus. Esant reikalui, padangas galėsite atnaujinti vietoje, o jų montavimui bus suteikiama nuolaida.

Nesvarbu, ar artėja kito sezono pradžia, ar pablogėjo padangų sukibimas, jas visada reikia laiku pakeisti. Taip išvengsite nemalonumų kelyje ir galėsite mėgautis stabiliu ir tolygiu motorinės transporto priemonės valdymu. Naujos padangos suteiks malonumo ir saugumo jausmą, esant bet kokioms aplinkybėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.