Vaikų ugdymas prasideda nuo pinigų skaičiavimo

vaikai ir pinigaiKas yra pinigai? Priemonė savo gyvenimo tikslams pasiekti. O kokie Jūsų tikslai? Štai šioje vietoje jau ir susimąstome. Užauginti vaikus? Jie auga ir taip, greičiau mes tikimės. Išleisti į mokslus? Gerai, po 5 metų jie mums atneš diplomą, į kurį būsime suinvestavę keliasdešimt tūkstančių, tačiau po poros metų dirbs jau su specialybe nesusijusį darbą… Tikslus geriau siekime tik su savimi ir leiskime savo vaikams nusistatyti savo gyvenimo tikslus.

Tai sunku, nes norime duoti tai, ko patys galbūt neturėjome. Vietoj to, kad artume it jaučiai, kad tik ateityje vaikams būtų lengviau, geriau pasirūpinkime, kad vaikai patys išmoktų arti kaip jaučiai… Išmokykime juos elgtis pinigais ir rūpinkimės savo senatve, nes jie greičiausiai mums nepadės.

Vaikų ugdymas prasideda nuo mažiausių dalykų, taisyklių namuose ir ritualų. Tuo pačiu metu vaikai susiduria su tėvų ritualais, kurių nesupranta. Kiekvieną mėnesį tėtis džiaugiasi, kad gavo algą ir jaudinasi, kad reikia sumokėti paskolą už butą. Kiekvienais metais tėvai taupo pinigus, kad galėtų vasarą iškeliauti atostogų. Tai elementarūs piniginiai dalykai, kuriuos vaikai mato, bet dar nesuvokia. Jie žino, kad už gerus darbus gauna saldainių, o už pagalbą seneliams – pinigų, bet ar nereikia padėti, jei pinigų senelis neturi? Šiuos klausimus ir dar daugelį kitų, susijusių su finansais mūsų vaikams reikia atsakyti, kol jie maži. Taip jie pradės suvokti, kaip sunkiai uždirbami pinigai ir kaip lengva juos išleisti menkniekiams. Finansinis vaikų ugdymas yra be galo svarbus nuo pat mažų dienų, tad jaunos šeimos turėtų pradėti apie tai galvoti, vos tik jų vaikas pradeda mokytis skaičiuoti.

Patarimų, kaip auklėti vaikus elgtis su pinigais galima rasti visur – spaudoje, internete, net knygose. Labai gera knyga lietuvių kalba yra „Tėvai, vaikai ir pinigai“, kur pateikiama nemažai įdomių patarimų, kaip vaikus auklėti ir mokyti apie pinigus. Vaikų ugdymas piniginiais klausimais yra didelė atsakomybė, nuo kurios priklauso vaiko ateitis. Stiprūs sugebėjimai valdyti pinigus neabejotinai padės jam suaugus ir pradėjus savo savarankišką gyvenimą ir, žinoma, sukūrus savo šeimą. Dėl to į vaikų finansinį ugdymą reikia atsižvelgti nuo pat jų mažų dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *