Ką daryti, kad vandens siurbliai veiktų gerai ir kada laikas taisyti?

Daugybė žmonių Lietuvoje naudoja vandens siurblius. Skaičiuojama, jog tai vienas populiariausių įrenginių ne tik mūsų, bet ir kitose šalyse. Vandens siurbliai yra plačiai pritaikomi, todėl jie gali pasitarnauti įvairiose situacijose. Tačiau reikia žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti vandens siurblius ir kada reikėtų sunerimti ar kreiptis į meistrus dėl įrenginio remonto.

Kodėl genda siurblys?

Viena dažniausių priežasčių, dėl kurios siurblys sugenda ir gyventojai ieško remonto, yra atvejai, kai pasirenkame netinkamą siurblį. Pasirinkimas yra labai svarbus, nes nuo to priklauso, kaip siurblys veiks. Rinkdamiesi siurblį, įsitikinkite, kad Jūsų įsigyta vandentvarkos įranga atitinka Jūsų poreikius. Siurblys turi būti pakankamai galingas, pritaikytas tokioms sąlygoms, kokioms jis bus naudojama.s Pavyzdžiui, jeigu perkate panardinamą siurblį su hidroforu, kuris gali kelti vandenį į ne daugiau kaip 10 m. aukštį, tačiau iš tiesų vanduo keliamas daug aukščiau, nereikėtų stebėtis, kad siurblys netinkamai atlieka savo darbą.

 

Dažniausiai pasitaikantys gedimai

Nemažai gedimų, dėl kurių vandens siurbliai dirba nekokybiškai, galima pašalinti be didelio vargo. Visgi, pasitaiko ir tokių, kurių taisyti neapsimoka, nes tai kainuos brangiau nei naujas siurblys. Štai dažniausi signalai, kurie turėtų įspėti, kad siurbliui reikalingas remontas:

  • Siurblys netiekia vandens tiek, kiek turėtų;
  • Siurblys neišsijungia automatiškai;
  • Nekyla vandens lygis siurblyje;
  • Siurblyje užšalo vanduo;
  • Užkalkėjusi rielė.

 

Kaip prižiūrėti?

Norint, kad vandens siurbliai dirbtų tvarkingai ir tarnautų ilgus metus, reikia ne tik tinkamai pasirinkti techniką, bet ir ją prižiūrėti. Kaip ir bet kurie įrenginiai, taip ir vandens siurbliai turėtų būti reguliariai prižiūrimi. Pavyzdžiui, reguliariai valykite siurblį, tikrinkite, ar jo detalės nėra susidėvėjusios ir pastebėję trūkumus, kreipkitės į specialistus. Tik laiku pastebėjus gedimą, jį galima pašalinti nebrangiai. Deja, tinkamai neprižiūrimi siurbliai genda dažniau ir gedimus pašalinti ne visuomet pavyksta. Kartais tenka siurblį keisti nauju, o tai kainuoja papildomas išlaidas.

 

Naudojant siurblius buityje, juos galime prižiūrėti patys, tačiau jeigu naudojate sudėtingą vandentvarkos įrangą, tai gali būti sudėtinga. Todėl jeigu ūkyje ar įmonėje naudojamos didelės vandens siurblinės, geriausia pasirūpinti, kad jų priežiūrą atliktų profesionalios įmonės. Jos reguliariai tikrintų techniką ir atliktų gedimų šalinimo darbus, kai to prireikia.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *