Mitai ir tiesa apie vienkartinius indus maistui

 

Ne veltui sakoma, kad ne viskas tiesa, ką žmonės kalba. Ir tikriausiai daugelis mūsų ne kartą esame pasimokę, kad neverta tikėti gandais ir mitais. O jie, beje, kartais pasiekia ir visiškai netikėtas temas. Apie vienkartinius indus maistui ypač daug neteisingų nuomonių sklandė kai maisto išsinešimo paslaugos buvo dar tik naujovė Lietuvoje. Tačiau ir šiandien, kai tai jau tapo kone kasdienybe, vis dar galima išgirsti ar perskaityti kai kurias melagingas mintis  šia tema. Susipažinkite su dažniausiais mitais ir tiesomis apie vienkartinius indus maistui.

Vienkartiniai indai maistui kenkia sveikatai. MITAS.

Šis gandas buvo populiarus tik atsiradus vienkartiniams indams. Tuomet daugumai teko girdėti, kad dėžutės maistui ar puodeliai kavai turi kenksmingų medžiagų, kurios patenka į organizmą. Visi oficialių gamintojų gaminami vienkartiniai indai atitinka Lietuvos bei Europos Sąjungos maisto saugos ir higienos reikalavimus ir yra visiškai saugūs naudoti.

Ne visi vienkartiniai indai tinka karštam maistui. TIESA.

Taip, popierinės dėžutės maistui nėra tinkamos karštiems patiekalams. Šiam tikslui naudojami kitų rūšių vienkartiniai indai. Tačiau sriuboms skirti indeliai pagaminti iš popieriaus ir viduje dengti specialia medžiaga, puikiai išlaiko karštį ir yra pritaikyti karštam skysčiui.

Visi vienkartiniai indai teršia gamtą. MITAS.

Taip, plastikas yra viena opiausių temų kalbant apie gamtos taršą. Plastiko irimas gamtoje trunka apie 200 metų. Tačiau vienareikšmiškai teigti, kad visi vienkartiniai indai teršia gamtą tikrai negalima. Vis daugiau gamintojų ir vienkartinių indų pirkėjų skiria daug dėmesio ekologijai ir renkasi ekologiškas dėžutes maistui ar puodelius kavai. Ekologiški iš cukranendrių gaminami vienkartiniai indai 100% biologiškai suyra gamtoje per maždaug 90 dienų ir sudaro dirvožemio kompostą.

Vienkartiniai indai gali išlaikyti karštą maistą iki 10 valandų. TIESA.

Maisto temperatūros išlaikymo savybės priklauso nuo vienkartinių indų rūšies. Maksimaliai ilgai, iki 10 val. karštas maistas išsilaiko foliniuose indeliuose laikant juos kambario temperatūroje. Na, o plastikinės dėžutės maistui leis mėgautis karštu patiekalu kiek trumpiau.

Maistas vienkartiniuose induose gali būti šildomas mikrobangų krosnelėje. MITAS/ TIESA

Ne visi indeliai ir dėžutės maistui tinka šildyti mikrobangų krosnelėje ir į šias rekomendacijas vartotojams būtina atsižvelgti. Šildant maistą, kuris yra tam netinkamoje pakuotėje, indelis išsilydys, o maistas taps netinkamas vartoti.

Tikimės išsklaidėme jūsų abejones ir padėjome atskirti tikrovę nuo neteisingų gandų. Dabar belieka vadovautis posakiu, kad  geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti, o ne gandai ir mitais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *