7 akiplėšiški priekaištai verslui – jūs kuriate BJAURIAS interneto svetaines!

Nevyniosime žodžių į vatą – lietuvių verslai internete atrodo bjauriai. Ne visi, tačiau dauguma. Ir ne dėl to, kad neturi pinigų naujoms svetainėms. O dėl ko? Apie priežastis – kiek vėliau. Dabar norime pateikti net 7 tiesmukus priekaištus verslui. Už teisybę nepykstama, o priekaištai protingų verslininkų yra išnaudojami teigiamiems pokyčiams, tad net nemanome atsiprašinėti už tai, ką pasakysime.

bjaurus puslapis

  1. Kur jūsų kontaktai? Atėjo laikas išnaikinti niekam nereikalingą meniu punktą „Kontaktai“. Jis jums nereikalingas, nes jūsų puslapio lankytojas, norėdamas jums paskambinti arba parašyti el. laišką turi eiti į „Kontaktai“ ir tada ieškoti mažomis raidelėmis parašyto telefono. Tai nepagarba jūsų lankytojui ir potencialiam klientui. Telefono numerį ir el. pašto adresą jie nusipelno matyti pačioje matomiausioje vietoje ir dar didelėmis raidėmis.
  2. Naujienos ne naujos. Niekaip nesuvokiame tų verslininkų, kurie puslapyje paleidžia skyrelį „Naujienos“, o paskui jame nieko nerašo mėnesių mėnesius. Lankytojas, užsukęs į tinklalapį ir norintis sužinoti apie įmonę daugiau, gali susidaryti labai neigiamą nuomonę, pamatęs, kad paskutinė naujiena buvo prieš keletą mėnesių ar metų. Gal per tą laiką įmonė bankrutavo? Geriau neturėti su tokia reikalų. Jei neplanuojate naujienų skelbti ir į tai investuoti, tai iš viso jų nedarykite.
  3. Mažos raidės. Dauguma lankytojų nėra akli. Aklieji turi specialias programas, padedančias jiems skaityti. Tik nereikia iš lankytojų tyčiotis naudojant 8-10 dydžio šriftus. Šiuolaikinės interneto puslapių kūrimo technologijos leidžia tekstą padaryti didesnį ir skaitomesnį priklausomai nuo to, kokios rezoliucijos yra įrenginys (ar ekranas, ar išmanusis telefonas). Ir tai nekainuoja didelių pinigų. Tai tik pora eilučių CSS faile.
  4. Nėra mobilios versijos. Ima siutas, kai naršai telefone ir atverti puslapį, kurį reikia pasididinti 10 kartų, kad galėtum skaityti. Tada nematai, kas yra šonuose. Ant meniu punkto paspausti beveik neįmanoma. Atsibuskite – mobili versija yra privaloma. Tai nereiškia, kad reikės kurti naują puslapį išmaniesiems. Tiesiog jūsų puslapio kodas gali būti pakoreguotas ir pritaikytas mobiliesiems įrenginiams. Kaip? Pasakys kūrėjai profesionalai (rekomenduojam http://www.dizpro.lt, kurie visa tai gerai išmano).mobili versija
  5. Daug teksto. Nereikia pasakoti pasakų apie SEO tekstus ir jų naudą. Juk ne Google robotai iš jūsų perka, užsisako jūsų paslaugas, o žmonės. Kaip jiems susigaudyti, kai paslaugos aprašymas yra 350 žodžių ilgumo, be jokių iliustracijų ir dar prikištas neskambančių raktinių žodžių, kurie vietomis padaro tekstą lyg Google automatinio vertėjo kūriniu. Teksto turi būti tiek, kiek reikia, kad lankytojui būtų aišku, kuo jūs čia užsiimat ir kuo neužsiimat.
  6. Nėra iliustracijų. Ne veltui lietuvių liaudies patarlė sako, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti (perskaityti). Kokybiškos iliustracijos padeda parduoti jūsų prekes ir paslaugas. Elektroninių parduotuvių savininkai tai supranta, bet ne paprastų reprezentacinių svetainių prižiūrėtojai. Iliustracija gali būti ir paprasta nuotrauka, jau nekalbant apie grafikus, PDF instrukcijas, vaizdo klipus ir virtualius turus.
  7. Puslapis skirtas jūsų direktoriui? Čia didžiausia lietuviškų svetainių bėda. Puslapis daromas tam, kad įtiktų įmonės direktoriui, nes juk tai jis moka pinigus. Nesąmonės! Puslapis turi įtikti lankytojams, kurie nori užsisakyti prekes ar paslaugas, o ne direktoriui su iškrypusiu estetikos suvokimu ir savotišku požiūriu į gyvenimą. Daugiau įsiklausykite į kūrėjų pasiūlymus ir pasitikėkite jų sprendimais, o ne kiškitės į jų darbą – visiems nuo to bus tik geriau.

Ar jūsų puslapis niekam tikęs? Jei atkreipėme dėmesį į tam tikras problemas, nepykite, geriau pasistenkite jas ištaisyti. Interneto rinkodara – galingas ginklas ir būsite tikri nevykėliai, jei nepasinaudosite šiuo įrankiu savo verslui populiarinti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.