Advokatai Vilniuje – platus pasirinkimas? Neapsigaukite…

advokatai vilniuje

Kuo didesnis miestas, tuo jame daugiau nusikaltimų. Kuo daugiau nusikaltimų, tuo daugiau ir teismų. O teismuose reikalingi advokatai. Advokatai Vilniuje iš tiesų sudaro didelę dalį visų teisės srityje dirbančiųjų, tačiau ar tikrai jų kiekis reiškia kokybę?

Kelios esminės tiesos apie advokatus:

  • Advokatas atstovauja fizinius ir juridinius asmenis teisme, juos gina.
  • Advokatas tarpininkauja įvairiuose verslo subjektų ginčuose.
  • Advokatas yra licencijuotas specialistas, o teisininkas – ne. Tai reiškia, kad atsakomybės už veiksmus yra daugiau.
  • Advokatai dirba savo kontorose, kurios gali priklausyti ir tarptautiniams tinklams, kaip reklamos ar RsV agentūros.
  • Advokatas nedirba vienas – jam padeda kvalifikuota teisininkų komanda.
  • Advokatas nėra viešasis asmuo.
  • Advokatas dirba individualiai. Jis gali būti ir PVM mokėtojas.
  • Advokatu tampama gavus licenciją, o ji išduodama tik sėkmingai išlaikius advokatūros egzaminą.
  • Prokuroras yra taip pat advokatas, tik jis gina valstybę arba viešąjį interesą – kad nusikaltimą padaręs žmogus būtų izoliuotas nuo visuomenės, oši apsaugota nuo jo galimų žalingų veiksmų.

Advokatai Vilniuje dirba grupelėmis. Keliese susiburia į kontorą ir tampa jos partneriais. Kiekvienas advokatas specializuojasi tam tikrose srityse, pavyzdžiui, tarptautinis verslas, mokesčių teisė, bankroto bylos, skyrybos, baudžiamoji teisė ir t.t. Darbo pakanka visiems, todėl kai kurių sričių teisininkų kartais reikia paieškoti. „Deficitinių“ specializacijų advokatai Vilniuje uždirba gerokai daugiau, tačiau tai dar priklauso ir nuo kitų faktorių. Pagrindinis jų – kokio dydžio advokato komanda. Juk yra vyresnieji advokatai, jaunesnieji partneriai, jų asistentai ir padėjėjai, kurie labai daug prisideda prie sėkmingos bylos baigties. Didelių bylų vienas advokatas nesugebėtų išspręsti be komandos pagalbos.

Kuomet advokatas dirba prie tam tikrų bylų, asistentai nebūtinai dirba su jo byla tiesiogiai. Jie yra kvalifikuoti teisininkai, todėl teikia įvairias vienetines teisines paslaugas. Aišku, tiek, kiek leidžia jų kompetencija ir specializacija. Tokiu būdu uždirba visa kontora, ne tik vienas brangiai apmokamas advokatas.

Kai išsiaiškinome keltą įdomių dalykų, pamatysime, kad advokatų nėra tiek jau ir daug. Kartais jų reikia ieškoti ir laukti, kol atsilaisvins su savo bylomis ir galės skirti laiko naujiems klientams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *