Akcizo grąžinimas

akcizo grazinimas uz degalusKiekviena logistikos įmonė, registruota Lietuvoje stengiasi kaip įmanoma labiau optimizuoti savo veiklą. Taupyti galima daugelyje sričių, bet viena iš jų – akcizo grąžinimas už degalus, piltus užsienyje. Galima susigrąžinti nuo 0,01 iki 0,214 euro už litrą dyzelinio kuro. Tai gana nedidelė suma, jei skaičiuotume keliais litrais, tačiau kai pilama daug, sumos susidaro gana įspūdingos. Pavyzdžiui, per mėnesį tam tikroje šalyje vienas vilkikas gali užsipilti 300-500 litrų kuro. Jei grąžinti galima 0,05 euro nuo kiekvieno litro, išeina 15-25 eurai. O už metus sumos būna 12 kartų didesnės – 180-300 eurų. Kai vilkikų yra 100 ar dar daugiau – galite tik paskaičiuoti, kokios sumos gali būti grąžinamos. Akcizo grąžinimas yra gana sudėtinga procedūra, todėl dažnai logistikos įmonės kreipiasi į profesionalius teisininkus ir finansininkus, kurie specializuojasi būtent akcizų ir kitų mokesčių grąžinimo srityje (Pavyzdžiui, AVIIfinance). Tai efektyvus būdas susigrąžinti akcizus teisingai ir be didelių pastangų. Juk ne kiekviena firma gali pasamdyti teisininkus būtent šioms procedūroms.

Kodėl to negali daryti įmonės buhalteris? Gali, tik reikia išmanyti skirtingų šalių mokestinę sistemą, galiojančią tvarką ir žinoti kalbą. Juk oficialiai mokesčių inspekcijos pareigūnai visose šalyse privalo bendrauti tos šalies kalba. Angliškai susibendrauti kur kas sunkiau – kalba eina apie svarbius finansinius dokumentus ir procedūras, tad kalbos barjero nulemtų klaidų geriau tegul nepasitaiko.

Kitas momentas – teisininkai geriau išmano besikeičiančią tvarką. Juk kiekviena klaida pildant dokumentus gali užtraukti net ir baudžiamąją atsakomybę įmonės vairuotojams ar vadovams. Įsipylėte degalų, susigrąžinote kelis šimtus eurų, o paskui jus uždaro į kalėjimą už tai, kad prieš keletą metų dokumentai buvo užpildyti neteisingai. Tokio likimo nesinorėtų niekam, tad rizikuoti šioje srityje tikrai neverta.

Ar iš visų šalių galima susigrąžinti akcizą? Tikrai ne. Lietuviai dažniausiai susigrąžina už Prancūzijoje, Belgijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje ir Ispanijoje pirktą ir piltą kurą. 5 šalys nėra daug, tačiau kelios iš jų yra gana dažnai lankomos lietuvių vilkikų.

Visose šalyse skiriasi reikalavimai. Akcizo grąžinimas vienur galimas tik už mažiausiai pusmetį, kitur turi būti pilta 40 000 litrų degalų per metus. Dar kitur ant kuro kortelių turi būti vilkiko valstybiniai numeriai. Visos šalys įsiveda savo apribojimus, kad nesąžiningos įmonės nebandytų apgaule išgauti pinigų. Kai tie reikalavimai keičiasi, geriau jau iš karto apie juos žinoti. Jei įmonė matys, kad Belgijoje sunku susigrąžinti akcizą, savo vairuotojams lieps kurą piltis kaimyninėje Prancūzijoje…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.