Darbas užsienyje: kodėl vis dažniau ieškoma laimės svetur?

darbas

 

Ne paslaptis, jog daugeliui užsienis atrodo tikra svajonė – ten geresnės sąlygos, didesni atlyginimai, draugiškesni žmonės ir geresni darbdaviai. Tikrai galima išgirsti tokių gerų žodžių ir nors, žinoma, ne visiems užsienyje pasiseka, tačiau daugeliu atveju žmonės džiaugiasi galėdami daugiau užsidirbti būdami Danijoje, Anglijoje, Norvegijoje ar dar kokioje kitoje šalyje. Kiekvienais metais išvyksta vis daugiau jaunų žmonių, kurie ieško nuolatinio arba laikino darbo tam, kad pavyktų šalyje įsikurti arba bent jau susitaupyti. Kai kurie susitaupę grįžta į Lietuvą, o kai kurie sėkmingai tęsia savo gyvenimą kitoje šalyje.

Populiarėja ir nuolatiniai, ir laikini ar sezoniniai darbai užsienyje. Juos susirasti dažnai gali padėti agentūros, kurios dažnai parūpina ir gyvenamąją vietą, kad žmogui nereikėtų pačiam ieškoti. Žinoma, kartais tenka susirasti būstą savarankiškai, bet tai labai priklauso nuo šalies, darbo specifikos, laiko, kurį žadama būti kitoje šalyje. Danijoje darbą susirasti gali padėti www.balticworkforce.com agentūra, todėl verta išbandyti patikimą būdą užsidirbti. Savarankiškai susirasti darbą kitoje šalyje gali būti tikras išbandymas, ypač jei nemokate kalbos.

Pagrindinė paskata vykti svetur yra pinigai. Nepriklausomai nuo to ar žmonės užsidirbę grįžta ar tiesiog gyvena užsienyje, tačiau didesni atlyginimai leidžia taupytis, daugiau pinigų išleisti ir patenkinti savo poreikius. Kai kuriems žmonėms patinka socialinės garantijos užsienyje, todėl ten pradeda kurti savo šeimas, gyvenimą. Kartais užsienis traukia žmones, kurie siekia karjeros. Patirtis kitoje šalyje tikrai labai vertinama, todėl kartais į ją vyksta ne tik studentai praktikai, bet ir norintys dirbti tarptautinėse įmonėse.

Kai kurie vyksta padirbėti į užsienį ir dėl noro pažinti kitas šalis, jų kultūrą, kalbą ir pakeliauti. Yra daug programų jauniems žmonėms, kurie vyksta dirbti laikinus darbus, o užsidirbus šiek tiek pakeliauja. Tuomet vėl surandamas darbas kitoje šalyje ar tiesiog kitame mieste ir užsidirbus vėl keliaujama. Tai gana populiaru ir Amerikoje, kur studentai vyksta vasaromis padirbėti, o tuo pačiu laisvomis dienomis keliauja po apylinkes, valstijas. Tai vienas iš geriausių būdų gerai pažinti mėgstamą šalį, nes turima laiko ją visapusiškai ištyrinėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *