Buvo metas kai paskolos ir kreditai buvo negirdėta, neregėta naujiena. Dalis žmonių į tokius lengvus pinigus žiūrėjo įtariai, o kita dalis į juos žiūrėjo kaip į progą peržengti savo galimybes. Ko gero paskolų ir kreditų negalima vadinti visai lengvais pinigais, nes didelė dalis žmonių, visgi, ne taip jau ir lengvai gali džiaugtis naujaisiais pirkiniais, nes paskolos kartais atsisuka prieš juos ir ima slėgti. Na, mintis, kad galėsi sau leisti turėti išsvajotą butą, nuosavą namą ar automobilį tikrai yra viliojanti, tačiau derėtų realiai įvertinti savo galimybes. Už finansinio įsipareigojimo galimybių įvertinimą atsakingas ne tik kreditorius, bet ir pats fizinis asmuo. Na ir kartais, visgi, tenka susidurti su neplanuotomis situacijomis, kurių negalima numatyti: prasti laikai versle, etatų mažinimas darbe, šeimos pagausėjimas, gaisras, užlietas butas ar kelios nelaimės iš kart. Galbūt dėl to atsirado fizinio asmens bankrotas Lietuvoje kaip paslauga, kuri suteikia galimybę „išlipti“ iš skolų ir lengviau atsikvėpti.
Keli Lietuvoje dažniausiai užduodami klausimai apie fizinių asmenų bankrotą
- Kaip Lietuvoje galima bankrutuoti fiziniam asmeniui?
Kiekvienas fizinis asmuo, norintis skelbti asmeninį bankrotą, privalo kreiptis šiuo klausimu ir pateikti paraišką bankroto tarnybai.
- Kokio dydžio skolos yra įtraukiamos į bankrotą?
Bankroto metu yra nurašoma didžioji dalis Jūsų skolų.
- Ar Lietuvoje yra toks dalykas kaip bendras bankrotas?
Bendro bankroto nėra, nebent fiziniai asmenys yra verslo partneriai. Tokiu atveju Jūs galite įtraukti bendras skolas į bankrotą, tačiau reikia nepamiršti, kad tai turės įtakos to kito asmens kredito sutarčiai.
- Kas yra savanoriškas fizinio asmens bankrotas?
Savanoriškas bankrotas reiškia, kad Jūs teikiate paraišką, kad norite būti pripažintas kaip bankrutavęs asmuo.
- Ar mano kreditoriai gali priversti mane bankrutuoti?
Taip, Jūsų kreditoriai galėtų priversti Jus bankrutuoti, tačiau tai yra kraštutinė priemonė, jeigu negalite arba nenorite susimokėti savo skolų.
Svarstote bankroto galimybę? Apsisprendimas bankrutuoti yra didelis ir svarbus žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime, todėl nederėtų skubėti ir mėginti bankrutuoti pačiam savarankiškai, jei negalite sau leisti bankroto administratoriaus ar advokato, kuris Jus lydėtų visą bankroto procesą, tuomet bent kreipkitės į specialistus dėl konsultacijos ir susižinokite visą Jums reikalingą informaciją.