Įmonės įstatų keitimas: kokių dokumentų prireiks?

įstatų keitimasĮmonės įstatuose nurodomas įmonės pavadinimas, veikla, tikslai, valdantieji organai ir kita svarbi su įmone susijusi informacija, kuri yra tarsi vizitinė kortelė akcininkams, partneriams bei kitiems suinteresuotiems asmenims. Tad visi reikšmingi pasikeitimai įmonėje dažniausiai yra susiję ir su įstatų keitimu.

Tiesa, įstatų keitimas dažniausiai yra aktualus toms įmonėms, kurios savo veiklą pradėjo dar prieš registrų cento atsiradimą, įstatymų redakcijų pakeitimus. Iš principo įstatų keitimo tvarka yra gana nesudėtinga ir nelabai skiriasi nuo įmonės ar organizacijos įregistravimo. Tad pirmasis žingsnis, kurį turėtumėte padaryti, norėdami pakeisti įmonės įstatus, susirasti notarą ir jam pateikti visus reikalingus dokumentus, kad notaras galėtų patvirtinti jūsų įstatų pakeitimų atitikimą įstatymams.

Taigi, notarui privalėsite pateikti:

Pakeistuosius įstatus. Jie turi būti pasirašyti visuotinio įmonės narių ar dalininkų susirinkimo įgalioto asmens arba įmonės savininko. Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad įstatų negali pasirašyti įmonės ar organizacijos pirmininkas.  Pakeistuosiuose įstatuose taip pat būtina nurodyti ir datą, kada buvo priimti naujieji įmonės įstatai.

Visuotinio organizacijos ar įmonės narių susirinkimo, kuriame buvo patvirtinti įstatų pakeitimai, protokolą su susirinkime dalyvavusių narių ar dalininkų sąrašu bei parašais.  Protokolas privalo būti pasirašytas susirinkimo pirmininko ir sekretoriaus. Būtina atminti, kad net ir tuo atveju, kai įstatų keitimas vyksta iš esmės, privaloma konkrečiai nurodyti visus jų pakeitimus.

Paprastai visuotinio įmonės ar organizacijos narių susirinkimo metu būna išsirenkami ir nauji valdymo organai. Tokiu atveju, notaras gali pareikalauti pateikti visų naujai išrinktų asmenų pasų arba asmenybės tapatybės kortelės kopijas, kad galėtų patikrinti jų domenų tikrumą ir užpildyti būtinas formas registrų centrui.

Kiti pagrindiniai įmonės ar organizacijos dokumentai.  Tai būtų – senieji įstatai, įmonės įregistravimo pažyma. Kokių dokumentų prireiks, priklausys nuo to, kokie procesai vyko jūsų organizacijoje ar įmonėje iki šio įstatų keitimo. Apie kitų privalomų dokumentų pakeitimą informuoja notaras.

Dėmesio! Notarui turite pateikti visų šių dokumentų originalus, išskyrus pasų ar asmens tapatybės kortelės kopijas.

Kai notaras patvirtina, kad įstatų keitimas vyko sklandžiai ir viskas atitinka reikalavimus bei įstatymus, patvirtintus dokumentus reikės pristatyti registrų centrui, kad pasikeitimai būtų įregistruoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.