Privalomasis ir KASKO automobilio draudimas

Kiekvienais metais mūsų šalies keliuose skaičiuojamas vis didesnis transporto priemonių skaičius. Tai rodo, kad automobilis yra neatsiejama daugelio žmonių gyvenimo dalis. Tačiau turint automobilį, labai svarbu pasirūpinti ir jo draudimu, kadangi nepaisant to, kokie patyrę ir atidūs vairuotojai galėtume bebūti, niekuomet negalime būti tikri, į kokią situaciją pateksime būdami kelyje. Taigi, kiekvienam vairuotojui naudinga išsamiau susipažinti su privalomuoju civilinės atsakomybės ir KASKO draudimu.

Privalomas civilinės atsakomybės draudimas

Transporto priemonės valdytojo privalomas civilinės atsakomybės draudimas (TPVCA) yra būtinas kiekvienos eisme dalyvaujančios transporto priemonės savininkui. TPVCA draudimas užtikrina, kad patekus į autoįvykį, kuriame esate nukentėjusysis, draudimo kompanija savo lėšomis atlygins padarytą žalą jūsų turtui, gyvybei ar sveikatai. Tačiau jei autoįvykis įvyks dėl jūsų kaltės, draudimo kompanija jums patirtų nuostolių neatlygins.

Privalomojo civilinės atsakomybės draudimo kainai įtakos turi daug skirtingų veiksnių, todėl kiekvienu atveju TPVCA draudimo kaina gali skirtis. Pavyzdžiui, didelę įtaką draudimo kainai turi viruotojo amžius bei stažas, automobilio variklio galia, automobilio tipas, draudimo sutarties trukmė, automobilio pagaminimo metai ir jo registracijos vieta bei kiti veiksniai. Ir nors kai kurie vairuotojai mano, jog pakanka turėti didelį vairavimo stažą, kad draudimo kompanija pasiūlytų kuo palankesnę privalomo civilinės atsakomybės draudimo kainą, deja, bet yra ir gerokai daugiau svarbių detalių.

Norint sužinoti, kiek galėtų kainuoti jūsų automobilio TPVCA draudimas, visuomet galite pasinaudoti virtualia automobilio draudimas skaiciuokle, tokiu būdu iš anksto palygindami skirtingų draudimo kompanijų taikomus pasiūlymus.

KASKO draudimas

KASKO draudimas nėra privalomas transporto priemonių savininkams. Tačiau KASKO draudimas, skirtingai nei jau minėtas TPVCA draudimas, atlygina žalą, kuri yra padaroma transporto priemonės savininko automobiliui, net jei jis autoįvykyje yra pripažįstamas kaltininku. Be to, ši draudimo rūšis gelbėja ir tuomet, kai KASKO draudimu apdraustas automobilis patiria žalą jo neeksploatuojant, pvz., kai automobilis apgadinamas gaisro metu, dėl vandalizmo ar vagystės. Taip pat žala gali būti atlyginta ir automobiliui nukentėjus nuo tokių stichinių nelaimių kaip kruša, audra, potvynis ir kt.

KASKO draudimo kaina skiriasi nuo TPVCA draudimo, t.y. ji yra gerokai didesnė. KASKO draudimo kainą nustato konkreti draudimo bendrovė, į kurią nusprendžiama kreiptis, todėl skirtingose bendrovėse ji gali reikšmingai skirtis. Kainai įtakos turi tiek vairuotojo vairavimo stažas, tiek ir KASKO draudiminis stažas, automobilio variklio galia ir pagaminimo metai, modelis, vairuotojo turimų draudiminių įvykių skaičius ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *