Skyrybos: ką apie jas mes turėtume žinoti

Kai pažvelgiama į šiandieninę Lietuvoje kasmet įvykstančių skyrybų statistika, gali imti atrodyti, kad skyrybos yra labai paprastas sprendimas, kuris neturi jokios reikšmingos įtakos žmonių gyvenimui. Tačiau iš tikrųjų viskas yra priešingai. Skyrybos yra labai skaudus ir žmonių gyvenimus neretai griaunantis sprendimas. Todėl daugybė žmonių, kurie nusprendžia nutraukti savo santuoką, susiduria su daugybe papildomų rūpesčių, begaliniu stresu, įtampa ir kitais sunkumais.

Tuo tarpu, jei jūs taip pat jau kurį laiką galvojate apie savo santuokos nutraukimą ir manote, kad tai jūsų dabartinėje situacijoje galėtų būti tinkamiausias pasirinkimas, pirmiausia niekur neskubėkite ir gerai apgalvokite visas svarbiausias detales.

Taigi, pirmiausia jums reikia atsukti laiką atgal ir pagalvoti, kas vis dėlto lėmė, jog dabartiniai jūsų santykiai yra tokie pašliję. Kuo daugiau tam įtakos turėjusių veiksnių jums pavyks nustatyti, tuo lengviau gali būti pašalinti tokias priežastis ir sutvirtinti savo santykius, galiausiai išvengiant skaudžių skyrybų. Nemenka dalis santuokoje gyvenančių porų iš tikrųjų nebando sulipdyti savo santykių ir neieško abiem pusėms tinkamų problemų sprendimo būdų. Ir tai neabejotinai yra didelė problema, kuri reikšmingai prisideda prie spartaus skyrybų skaičiaus augimo. Kita vertus, jei jūs viską išbandėte ir jums niekas nepavyko, natūralu, kad jau galite būti priėmę tvirtą sprendimą nutraukti savo santuoką.

Žinoma, jei nuspręsite išsiskirti ir dėl tokio sprendimo sutiksite abu, pradžioje turėtumėte pabandyti racionaliai ir civilizuotai išspręsti kiekvieną judviem svarbų klausimą. Jei santuokoje gyvenote ne vienerius metus, visiškai suprantama, kad per visus tuos metus atsirado daugybė dalykų, kurie yra aktualūs jums abiem, o tai reiškia, kad jei jums pavyks dėl viso to susitarti taikiai, galėsite palengvinti ir jūsų laukiantį skyrybų procesą.

Taip pat nepamirškite, kad būtų naudinga apgalvoti ir savo būsimą naują gyvenimą, t.y. kaip jis atrodys, kur jūs gyvensite, su kuo jūs gyvensite, kokios bus jūsų mėnesinės pajamos ir kt. Kuo daugiau klausimų jūs apsvarstysite ir kuo geriau pasiruošite jūsų laukiančiam naujam gyvenimo etapui, tuo lengviau jums bus žengti nauju keliu ir išvengti pernelyg didelio streso, įtampos ir nerimo. Juolab, kad nemažai išsiskyrusių žmonių panyra į depresiją, iš kurios išsikapstyti jie patys nepajėgia.

Be abejo, jei siekiate kuo sklandesnio savo santuokos nutraukimo proceso, būtų naudinga kartu pagalvoti ir apie tai, kas jums galėtų visame šiame procese pagelbėti. Šiuo atveju vienas veiksmingiausių pasirinkimų galėtų būti patyrę skyrybų advokatai, kurių šiuolaikinėje rinkoje yra labai daug. Kuo daugiau šių paslaugų teikėjų, tuo lengviau turėtų būti išsirinkti ir jums pačius tinkamiausius skyrybų advokatus. Todėl skirkite šiek tiek daugiau savo laiko ir pasidomėkite, kas jums galėtų suteikti profesionalias paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *