Investiciniai fondai ar ETF fondai?

investavimas

Jei neinvestuojate, toks klausimas greičiausiai nieko ir nereiškia, tačiau jei investuojate bent kelerius metus – tikrai uždavėte sau šį klausimą, ir ko gero, ne vieną sykį. Ir ne veltui, nes tai tikrai aktualus klausimas.

Tad kuo gi jie panašūs, ir kuo jie skiriasi? Ir esmės galima sakyti, jog abu jie yra investiciniai fondai, kalbant bendrąja prasme, tačiau ne abu jie yra ETF. ETF, yra biržoje prekiaujamas fondas. O tai reiškia, kad jis nėra platinamas tiesiogiai ar per tarpininkus, bet prekiaujamas biržoje kaip ir visi kiti vertybiniai popieriai.

Taigi klausimas, privalumas, tai ar trūkumas? Viskas priklauso nuo to, kokie yra prekybos biržoje komisiniai. Jei komisiniai prekiauti JAV ir kitose pagrindinėse biržose maži (pvz. 1-7 JAV dolerio už sandorį), tuomet tai bus didelis privalumas, nes leis išvengti investicinio fondo platinimo mokesčio.

Kalbant apie mokesčius, dar didesnis akcentas atitienka valdymo bei administavimo mokesčiams. ETF mokesčiai būna daug mažesni nei aktyviai valdomų investicinių fondų. Net ir 1 proc. per metus gali sudaryti esminį skirtumą per 10 ar 20 metų.

Taigi, daugeliu atveju ETF fondai turi pranašumų, ir ne veltui yra tokie populiarūs. Pagal savo populiarumą ETF fondai jau lenkia tradicinius fondus, ir tai gali pakišti jiems koją. Nesate tikri kaip? Viskas labai paprasta – tai iškreipia rinką.

Kitaip sakant, ETF fondai investuoja tik į didžiausias kompanijas, nes seka akcijų indeksus, o indeksai savo ruožtu įtraukia tik ribotą didžiausių įmonių akcijų skaičių. Taigi, jei visi pradeda investuoti tik į ETF, automatiškai jie investuoja tik į didžiąsias kompanijas, o šios savo ruožtu tampa brangesnės nei likę smulkios akcijos, kurios pirmųjų atžvilgiu gali likti stipriai nuvertintos.

Daugiau apie investicinius fondus skaitykite čia: http://www.finansistas.net/investiciniai-fondai.html

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *