Įstatinis kapitalas – ne žaidimas šaškėmis

įstatinis kapitalas

Steigiant / valdant įmonę atsiranda įvairių reikalų. Vieno iš jų pavadinimas – įstatinis kapitalas. Pats žodžių junginys skamba gana patraukliai. Juk taip įvardijama ne kas kita kaip pinigai. O pinigai žmonėms patinka. Tačiau šiuokart viskas truputį kitaip, nors… Kad ir kaip keistai skambėtų, įstatinis kapitalas irgi gali patikti, jeigu kreipiatės į atsakingus teisininkus, žinančius, kas tai ir kaip konkrečiais atvejais elgtis.

Prireikus spręsti su įstatiniu kapitalu susijusius klausimus, dairomasi pagalbos. Geras teisininkas, dirbantis šioje srityje, išties ne tik stiprią, bet ir teigiamas perspektyvas žadančią pagalbos ranką. Kai turite patikimą partnerį, tai viskas kur kas paprasčiau.

Kokiais atvejais galite sulaukti pagalbos. Pavyzdžiui, jeigu planuojate didinti kapitalo dydį. Akivaizdu, kad tuomet prireiks gerų patarimų. Bet tai dar ne viskas. Profesionalų pagalba tikrai nepamaišys, jeigu įstatinis kapitalas keičiamas norint finansuoti verslą, kapitalizuoti paskolą, pagerinti balansą. Ką teigia specialistai? Jie rekomenduoja aptarti reikalus prieš pradedant veikti.

Teisininkai atsako į rūpimus klausimus ir pasidalija patirtimi. O taip pavyksta priimti tinkamiausią sprendimą. Juk įmonės reikalai – ne šaškių žaidimas. Pasiruošimas, visapusiškas apgalvojimas čia privalus. Jokiu būdu nenumenkiname šaškių, tik sakome, jog tvarkyti įmonės reikalus – ne žaidimas.

Beje, specialistai, turintys daug žinių minėtais klausimais, dažnai susigaudo ir kitose srityse, pavyzdžiui, siūlo buhalterinės apskaitos paslaugas. Tiesa, įprastai tai būna įmonė, kurioje dirba vienų ir kitų sferų profesionalai. Taip verslui suteikiamos dėmesio vertos konsultacijos, taip pat ir pačios paslaugos. Ne tik įstatinio kapitalo didinimas, bet ir buhalterinė apskaita ar įmonės likvidavimas – svarbūs klausimai, priverčiantys pamąstyti ir įdėti pastangų. Kad pastangos būtų kuo tikslingesnės, verta kreiptis būtent į profesionalus. Ne tik verta, bet ir primygtinai patariama. Kitaip sakant, rekomenduojama.

Nei įstatinis kapitalas, nei buhalterijos tvarkymas neprimena žaidimo šaškėmis. Tačiau perkeltine prasme vieną bendrumą rastume. Žaidžiant šaškėmis figūrėles reikia perstumti iš vieno langelio į kitą. Paslaugos verslo įmonėms kartais irgi primena perstumdymą. Ypač ši metafora tinka kalbant apie tuos atvejus, kai kas nors ne visai tvarkinga (kad ir apleista buhalterija).

Kad įstatinis kapitalas neprimintų chaoso, kad viskas būtų atliekama per priimtiną laikotarpį, kad procesas nestokotų tikslingumo – trys pageidavimai, kuriuos veikiausiai išsako žmogus, besikreipiantis į teisinių ir verslo gabumų turinčius paslaugų teikėjus. Paprastai taip darbai ir vyksta – nechaotiškai, atsižvelgiant į kliento pageidavimus ir, aišku, profesionaliai (profesionalumas juk tarsi pamatas, kertinis paslaugos akmuo).

  1. S. Kreiptis į specialistus verta net ir tada, kai nesinori plačiai atverti piniginės. Verčiau sumokėti už profesionalumą, o ne už klaidas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.