Kokie vandens šildytuvai tinka Jums?

vandens šildytuvaiPrasidėjus šildymo sezonui, nemažai kam tenka susirūpinti šildymo sistemos remontu ar atnaujinimu. Gyvenant nuosavuose namuose, o kartais ir daugiabučiuose, gyventojai nori atsijungti nuo centrinio šildymo ir ieško alternatyvių vandens šildymo būtų. Parduotuvėse siūlomi pačių įvairiausių rūšių ir tipų vandens šildytuvai, tereikia tik išsirinkti tą, kuris geriausiai atitinka Jūsų kriterijus.

  • Kone patys populiariausi šildytuvai yra kombinuoti. Dažniausiai tokio tipo šildytuvus patogiausia naudoti individualiuose namuose ir kotedžuose, kuriuose jau yra įrengti šildymo katilai.  Tai gana patogus vandens paruošimo būdas, kurį galima naudoti ištisus metus. Didelės galios tokie šildytuvai vandenį paruošia per 15-30 minučių, o jei išsirinksite kiek mažesnės talpos ir galios variantą – vanduo sušils per 50-90 minučių.
  • Kiti taip pat populiarūs vandens šildytuvai- elektros energiją naudojantys. Dažniausiai todėl, kad tai gana patogus būdas, o ir nereikalauja per daug naujų investicijų ir pasiruošimo. Dažniausiai tokius šildytuvus lengva sumontuoti ar pakeisti jų buvimo vietą. Tačiau dažniausiai tokio tipo vandens paruošimas gali atsieiti nemažai pinigų. Tad patartina elektrinius šildytuvus rinktis turint tam pritaikytą elektros energijos kainos planą arba tuomet, kai iš tiesų vandens išnaudojate ne tiek ir daug. tokiuose šildytuvuose nėra itin staigaus vandens paruošimo, čia vanduo įšyla palaipsniui ir ilgai laikosi. Be to, tai ekonomiškai neblogas variantas, jei norite sutaupyti šilumos, kuri prarandama naudojant kito tipo šildytuvus. Mat elektrinių šildytuvų metu šilumos prarandama mažiausiai.
  • tokio tipo vandens šildytuvaidažniausiai taip pat neveikia vieni. Juos reikia sujungti su katilu ar elektros kolektoriumi, priklausomai nuo to, kokia energija naudojama vandeniui paruošti.  Tokio tipo šildytuvų mechanizme yra vienas arba du šilumokaičiai, kurie iš šildo vandenį. Taip pat  šiek tiek naujesniuose ir galingesniuose šildytuvuose gali būti elektrinis tenas, padedantis vandenį sušildyti greičiau. Nors šio tipo šildytuvas gali būti kiek brangesnis už įprastą kombinuotą, šių šildytuvų privalumas tas, kad jiems galima naudoti išorinę energiją ir taip sutaupyti nemažai išlaidų.
  • Skirtingų pozicijų. Renkantis šildytuvą taip pat svarbu nuspręsti, kokio tipo jis bus, kalbant apie montavimo ypatumus. Tokiu atveju galima rinktis tarp horizontalaus ir vertikalaus. Žinoma, dažniausiai horizontalius šildytuvus renkasi žmonės, neturintys pakankamai laisvos vietos namuose šildytuvą pakabinti vertikaliai, tačiau tuomet jiems gali tekti patirti beveik 25 proc. šilumos energijos praradimą, mat vanduo itin greitai susimaišo katile.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *