Patarimai, kaip save paruošti darbui užsienyje

darbas

Šiomis dienomis darbas užsienyje daugybei žmonių tampa vienu iš pačių efektyviausių būdų, padedančių ne tik užsidirbti, tačiau taip pat ir kurį laiką pakeliauti po pasaulį. Be to, tai padeda sutaupyti bandant pažinti svečias šalis ir kartu mūsų naują patirtį paverčia labai unikalia ir nepamirštama, kuomet kiekviena nauja akimirka yra kupina savotiškos egzotikos. Tačiau suprantama, kad norint užtikrinti, jog darbas užsienyje ir tokia visiškai nauja patirtis būtų kaip įmanoma malonesnė ir sklandesnė, reikia susipažinti su keliais praktiškais patarimais.

1. Su savimi turėkite santaupų

Darbas užsienyje ne kiekvienam būna labai sklandus. Be to, tenka priprasti prie naujos aplinkos, apsiprasti su nauja darboviete, užmegzti naujas pažintis ir, žinoma, sulaukti pirmojo atlyginimo. Todėl labai svarbu ir visuomet rekomenduojama vykstant į užsienį su savimi turėti daugiau asmeninių santaupų.

Nors dauguma mūsų dažniausiai esame linkę galvoti pozityviai ir tikėtis geriausio, kur kas geriau bent trumpam pabūti pesimistais ir susitaikyti su tuo, kad kas nors nutiks ne taip, kaip buvo planuota, pvz., galbūt jums teks savaitę ar kelias palaukti pirmojo čekio, reikės sumokėti didesnį depozitą nuomojantis būstą, pakeisti susidėvėjusius baldus naujais ar kt. Ir, žinoma, papildomos santaupos visuomet padės jums lengviau keliauti.

2. Būkite pasiruošę kultūriniam šokui

Yra daugybė žmonių, kurie patyrę staigų kultūrinį šoką nieko nelaukę vos po kelių savaičių sugrįždavo atgal į savo gimtuosius namus. Pokyčiai kartais sukuria chaosą ir kelia mums didžiulį stresą. Mes esame pratę gyventi šiltnamio sąlygomis ir nekišti nosies ten, kur mums „nepriklauso“ ir nebandyti to, su kuo nesame susipažinę. Tačiau jei jūs keliaujate dirbti į užsienį, privalote save paruošti kultūriniam šokui – nepaisant to, kokią pasaulio šalį jūs pasirinktumėte.

Kiekvienoje šalyje yra visiškai kitokia kultūra, kitokiu temperamentu pasižymintys žmonės, visai kitoks požiūris į darbą ir aplinką, kartais mums visiškai nesuprantami papročiai ir žmonių įpročiai bei daugybė kitų dalykų, kurie kelia begalę klausimų. Norint sumažinti kultūrinį šoką, geriausia yra nesustoti tyrinėti ir patirti tai, kas yra geriausia ir įdomiausia. Ilgainiui visa tai jums taps sava ir nebekels jokio papildomo streso. Be to, visą tai išgyventi jums gali būti dar lengviau, jei jūs užmegsite naujas pažintis su vietiniais gyventojais.

3. Pasirūpinkite tarptautiniu sveikatos draudimu

Kitataučiams medicininių paslaugų sąskaitos gali būti rekordiškai didelės. Nėra nieko blogiau, kaip būdant užsienio šalyje susirgti ar patirti fizinę traumą neturint sveikatos draudimo. Tačiau dėl to tikrai neturėtumėte gąsdintis – jums tereikia tarptautinio sveikatos draudimo (arba Europos sveikatos draudimo kortelės – jei dirbti vykstate į Europos šalį).

4. Pasirūpinkite visais būtiniausiais dokumentais

Būkite tikri, kad prieš vykdami į užsienį dirbti, jūs pasirūpinsite visais svarbiausiais dokumentais, kurių prireiks dirbant ir gyvenant jūsų pasirinktoje užsienio šalyje. Net jei dėl tam tikrų dokumentų būtinybės jūs abejojate, su savimi pasiimkite ir juos – niekuomet negalite žinoti, kada jums jų galėtų prireikti. Šiuo atveju su savimi būtina turėti vidurinės mokyklos ir universiteto (kolegijos) baigimo diplomus, savo gyvenimo aprašymą, savo buvusių darbdavių atsiliepimus, asmens tapatybės dokumentus ir kt.

5. Daiktus pakuokite apgalvotai

Didžioji dauguma į keliones besiruošiančių žmonių (ir ypač, kai yra kalbama apie keliavimą į užsienį dirbti) yra pratę su savimi pasiimti „pusę savo gyvenimo“, tokiu būdu stengiantis sau sukurti kuo didesnį komfortą. Tačiau būtina suprasti, kad išvykstate iš savo namų ne tam, kad sukurtumėte didesnį komfortą svetur, o tam, kad iš savo komforto zonos ištrūktumėte.

Dėl šios priežasties jūs turėtumėte labai gerai pagalvoti apie tai, ką su savimi pasiimsite. Turite galvoti praktiškai, atsižvelgiant į pasirinktoje užsienio šalyje vyraujančią vidutinę metinę temperatūrą, pasirinkto darbo specifiką, vidutines pragyvenimo išlaidas ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *