Patogiam biurui reikalingas tinkamas darbo stalas

darbo stalasJei ruošiatės persikraustyti į naują biurą arba įrengti savo firmos pirmąjį biurą, Jus tikriausiai domina ne tik nuomojamų patalpų skelbimai, bet ir biuro baldai. Jų galite įsigyti bet kuriame baldų salone ar baldų parduotuvėje, o jei norite sutaupyti ir gauti tam tikrą nuolaidą, baldus galite užsakinėti iš tų pačių tiekėjų, kuriuos paprasčiausiai galite rasti internete. Galbūt ne visi žino, bet kiekvienas biuras, esantis Europos Sąjungos šalyje, turi atitikti tam tikrus sveikatos reikalavimus, kad kiekvienas darbuotojas dirbtų ne tik švarioje aplinkoje, bet ir tokioje darbo vietoje, kurioje dirbant nepasireikštų įvairios sveikatos problemos, susijusios su ilgu sėdėjimu vienoje vietoje. Tai reiškia, jog darbo stalas, kėdės, kiti baldai ir jų išdėliojimas turi paisyti tam riktų taisyklių.

Be abejonės, pagrindinis kiekvienos darbo vietos elementas yra darbo stalas. Kadangi kiekvieno darbuotojo ūgis skiriasi, darbo stalas turi būti toks, kurio aukštį būtų galima reguliuoti. Geriausiai, jei stalas sureguliuotas taip, kad sėdint pilnai išsitiesus ir stačiu kampu sulenkus kelius, kompiuterio ekranas būtų tiesiai prieš darbuotojo akis ir jam nereiktų nei nuleisti žvilgsnio, nei jo pakelti. Taip sėdint prie darbo stalo, darbuotojo alkūnės turi būti pilnai ant jo padėtos. Tik taip sureguliavus stalo aukštį bus galima išvengti stuburo iškrypimų ir jų sukeltų nugaros skausmų, taip pat ir netaisyklingos laikysenos įgijimo.

Ofiso kėdės turi būti tokios, kurių aukštis taip pat reguliuotųsi, sėdint pilnai išsitiesus, stuburas turi siekti kėdės atkaltę, o kojos iki pat kelių taip pat turi būti ant kėdės sėdimosios dalies. Patartina, kad kėdės atlošas būtų toks, kad sutaptų su darbuotojo nugaros išlenkimu, nes tada darbuotojui bus patogu sėdėti tiesiai. Taip pat pasistenkite išrinkti kompiuterių monitorius tokius, kurie galėtų sukiotis ir ekrano aukštis galėtų reguliuotis, tai padės, jei darbuotojui bus sunku nusistatyti jam tinkantį stalo aukštį.

Pasirūpinkite ir tinkamu ofiso apšvietimo, lempos neturi per daug spiginti į akis, patartina, kad jei yra galimybė, kuo daugiau darbo stalų būtų pastatyti prieš langus, kad darbuotojai galėtų dirbti prie natūralaus apšvietimo. Taip kiekvieno darbo stalas bus funkcionalus ir šviesus o Jūs sutaupysite šiek tiek pinigų apšvietimui. Beje, nėra nieko geriau nei natūrali dienos šviesa. Nepamirškite darbuotojų informuoti ir apie specialius akių ir mankštas, skirtas išjudinti raumenis per minutės pertraukėles, jei jie ilgai dirbs kompiuteriu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.