Vestuvių fotografai

Puiki profesija. Nuostabus užsiėmimas. Linksma ir įdomu. Tokiais epitetais galima palydėti kiekvieną, kas dirba vestuvių fotografu. Iš tikrųjų linksma ir smagu būti vestuves fotografuojančiu profesionalu, tačiau, kaip ir bet kuris darbas, taip ir šis turi savo kitą pusę.

Vestuvių fotografai yra savo srities profesionalai. Bet kuris mėgėjas, turintis geresnį ir brangesnį fotoaparatą negali įamžinti vestuvių tobulai, nors gerų nuotraukų padaryti gali. Fotografas turi sugebėti įžvelgti tiek jaunavedžių, tiek jų aplinkos charakterį, pagal jį pritaikyti apšvietimą ir nuotaikas. Jei visi vestuvininkai oficialūs, rimti, labai pašėlusių akimirkų įamžinti nepavyks. Užtat stovinčių eilute bus visur ir visaip…

Su linksmais žmonėmis, nebijančiais eksperimentuoti, rizikuoti ir gerai leidžiančiais laiką, profesionalus fotografas gali padaryti itin daug originalių kadrų, kuriais jauna šeima galės didžiuotis visą likusį gyvenimą. Vestuvių fotografai paprastai susiduria su didžiule atsakomybe, nes tos nuotraukos bus rodomos dar daug metų, spausdinamos, rėminamos, daromi įvairūs koliažai. Dėl to reikia itin pasistengi ir būti labai kūrybingam, kad į idealių kadrų paieškas būtų įtraukti visi dalyviai – tiek jauni, tiek pagyvenę, o gal net ir vaikai.

Šventė turi būti atspindėta visapusiškai. Iš fotografijų turi atsispindėti ir procesijos eiliškumas – kada pradžia, kad bažnyčia, kada oficialioji dalis, o kada linksmybės ir šokiai… Vestuvių fotografai turi aiškiai pamatyti visus etapus, kad vestuvių foto albumas paskui nesusidėtų tik iš bažnyčios ar tik iš užstalės dainų ir konkursų.

Kūrybiškumas yra svarbus. Svarbi ir kita savybė – kantrybė. Juk lietuviškos vestuvės be alkoholio neapsieina, tad su padauginusiais svečiais tenka būti itin kantriam įtikinant juos apsimesti blaivais ir negadinti bendro kadro. Be to visi siūlo fotografui išgerti, o to daryti nevalia – girta akis atsispindi fotografijose…

Kita labai reikalinga savybė – ištvermė. Vestuvių fotografai darbą pradeda anksti ryte per pasiruošimą, nuotakos rengimą. Darbas baigiasi tik vestuvėms pasibaigus. Tai gali būti ir 12 ir 16 valandų maratonas, kurį reikia atlaikyti įdėmiai ir visada su gera nuotaika. Kas daugiau, jei ne vestuvių fotografas privers nusišypsoti, atsipalaiduoti nepažįstamiems giminaičiams?..

Taigi, ne tik linksminasi vestuvių fotografai, bet ir sunkiai dirba. Jau nekalbant apie tūkstančių nuotraukų atrinkimą ir apdorojimą, kuris užtrunka tiek pat, kiek ir pats fotografavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.