Kokie būna šaldikliai

pigu.ltŠaldikliai gaminami dviejų rūšių – kaip šaldymo dėžė arba šaldiklis su stalčiais. Dėžės tipo šaldikliai paprastai užima didesnį grindų plotą ir yra žemesni, bet sunaudoja mažiau elektros energijos, o nutrūkus elektros tiekimui tokiuose šaldikliuose žema temperatūra išsilaiko daug ilgiau. Be to, į juos patogiau sutalpinti nestandartines bei didesnių apimčių maisto pakuotes nei į šaldiklius su stalčiais. Tačiau pastaruosiuose laikomus produktus patogiau surūšiuoti ir išimti. Tokie šaldikliai paprastai kainuoja daugiau nei šaldymo dėžės.

Nesvarbu kurį prietaisą apsisprendėte pirkti, yra tam tikri bendri dalykai, kuriuos reikia apsvarstyti. Pirmiausia, apgalvokite, kokia jums tinkama šaldiklio talpa. Kaip žinia, užpildytas šaldiklis sunaudoja mažesnį kiekį elektros energijos negu pustuštis. Dėl to neapsimoka laikyti per didelio šaldiklio. Paprastai pagal savo dydį šaldikliai skirstomi į: kompaktiškus – iki 140 litrų talpos, mažus – 170–250 litrų, vidutinius – 340–500 ir didelius – didesnius nei 500 litrų. Kokios talpos šaldiklį pasirinkti, priklauso nuo šeimos dydžio ir maitinimosi įpročių. Jeigu šaldote uogas, grybus ar laikote didelius kiekius daržovių, tada, žinoma, reiktų rinktis didesnį šaldiklį. Šaldiklių gamintojai rekomenduoja rinktis tokį šaldiklį, kad vienam žmogui būtų skiriama 42,5 litrų (skaičiuojama, kad 1 litras atitinka 0,56 kg maisto). Tad dažniausiai perkami šaldikliai, kurių talpa yra 200–340 litrų.

Prieš pirkdami šaldiklį būtinai išsiaiškinkite jo elektros sąnaudas. Pagal taikomus standartus, kaip ir kiti elektros prietaisai, mažiausiai elektros energijos sunaudoja šaldikliai, pažymėti A+++. Tačiau tokie prietaisai yra brangesni, tad pasiskaičiuoti, per kiek laiko atsipirks brangesnis, bet elektros energiją taupantis prietaisas, kad žinotumėte, ar tikrai verta tiek investuoti.

Atkreipkite dėmesį į šaldiklių atšildymą –rankinis, ar automatinis. Pirmasis užtruks ilgiau, o antrasis – sausins maistą. Naudodami rankinį atšildymą, būsite priversti periodiškai susitvarkyti šaldiklį. Be to, šaldikliai su rankiniu atšildymu pigesni. Tuo tarpu automatinis atšildymas papildomai naudoja elektros energiją. Kaip visada, abejais atvejais yra ir pliusų, ir minusų.

Pasidomėkite papildomomis šaldiklių galimybėmis. Vieni prietaisai gamina ledo gabaliukus, kiti turi greito užšaldymo funkciją, kai kuriuose šaldikliuose būna įmontuotas temperatūros daviklis, dar gali būti užrakinamos šaldiklio durelės, įmontuotas apšvietimas ir pan.

O patogiausiai šiuos šaldymo prietaisus išsirinksite internetu. Tiesiog jums tinkamu laiku ir patogioje vietoje prisėskite ir panaršykite, pavyzdžiui, pigu.lt ar kitų elektroninių parduotuvių puslapius. Ten tikrai rasite didžiulį elektros prietaisų pasirinkimą!

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *