Antspaudas: ką reikia žinoti?

Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus antspaudas – tai įtaisas, kuriuo įspaudžiant reljefą arba dažais daromos apskritimo ir kitos formos žymos su Lietuvos valstybės herbu arba savivaldybės herbu ar be jų ir su fizinio, juridinio asmens rekvizitais.

Kaip užsakyti apvalų antspaudą?

Dažniausiai biuruose bei įvairiose įstaigose naudojami apskritimo formos arba stačiakampiai antspaudai.

Užsakant apvalų antspaudą reikia kreiptis į gamintoją. Gamintojas paprašys tam tikros informacijos bei dokumentų, reikalingų užpildyti blanką iš juridinio ar fizinio asmens, ar jų įgaliotų asmenų. Blanke reikalinga:

a) išrašas iš Juridinių asmenų registro su juridinio asmens rekvizitais, ar fizinio asmens, vykdančio individualią veiklą ar turinčio verslo liudijimą, įrodančio pažymėjimo.

b) Užsakovo tapatybę patvirtinančio dokumento.

Pateiktų dokumentų kopijas antspaudo gamintojas, kartu su blanku sega į atskirą bylą, kuri saugoma 5 metus. Pagaminus antspaudą, gamintojas atspaudžia jo pavyzdį ant blanko, pasirašo. Užsakovas, atsiimdamas taip pat pasirašo šalia atspausto pavyzdžio.

Ne apvalios formos antspaudas gaminamas paprasčiau, be apribojimų, tam nereikia pateikti jokių dokumentų. Renkantis paprastą antspaudą, su kuriuo bus žymimi įmonės dokumentai reikėtų pagalvoti apie keletą dalykų:

1. Kiek teksto norima sutalpinti?

Pagal tai, norima daugiau ar mažiau teksto sutalpinti, atitinkamai renkamasi antspaudo dydis. Jis galėtų talpinti 3, 5, 7 eilutes, apvalios formos dydžiai – 40 mm, 30 mm.

2. Kišeninis antspaudas

Jis labai patogus kelionėse, komandiruotėse, gali būti nešiojamas kišenėje, rankinėje. Šis antspaudas būna įvairaus dizaino, pabrėžia asmens ar atstovaujamos įmonės individualumą, išskirtinumą.

3. Surenkamas ar paprastas antspaudas

Surenkamas naudojamas tada, kai reikia dažniau keisti tekstą. Antspaudo tekstas surenkamas iš raidynų ir talpinamas į šabloninį korpusą. Paprastojo tekstas graviruojamas ant specialaus paviršiaus – gumelės. Taip pat naudojama tušo pagalvėlė, su ja susiliejusi gumelė ir palieka žymę ant popieriaus, kitų paviršių.

Renkantis antspaudo formą, dydį ir dizainą reikėtų pagalvoti, koks bus naudojamas tušas. Populiariausios spalvos juoda, mėlyna, violetinė, raudona. Nusprendus, koks antspaudas reikalingas įmonėje ar biure, norimą dizainą ir formą galima išsirinkti interneto svetainėje eurobiuras.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *