Austroflamm krosnelės ar židinys? Ką rinktis?

zidinysSukurti namuose funkcionalų jaukumą išties sudėtinga užduotis, juk visi norime, kad namai atspindėtų mūsų asmenybę, pomėgius, būtų jaukūs ir šilti. Juk čia praleidžiame didžiąją dalį savo laisvo laiko, ilsimės, vakarojame su namiškiais, švenčiame su artimaisiais, tad visada norisi sukurti juos tokius, kad po sunkios darbo dienos būtų malonu grįžti. Jaukumą jūsų namams gali suteikti židinys arba Austroflamm krosnelės. Juk tai vienas seniausių patalpų apšiltinimo būdų, kuris jau nuo seno siejamas su namų šiluma ir šeimos darna. Visgi, jei nežinote, ką rinktis, trumpai paaiškinsime esminius skirtumus tarp židinio ir krosnelės.

Židiniai tai savotiška ugniavietė patalpoje, kuri dažniausiai būna atvira arba uždara ir įmontuota sienoje, tiesa, šiandien rinkoje atrasite ir iš visų keturių pusių apeinamus židinius, kurie gali stovėti tiesiog vidury kambario. Tuo tarpu, krosnelės nebūna atviros ir nėra montuojamos sienoje, o tiesiog pastatomos pasirinktoje ir patogioje vietoje. Būtent dėl to krosnelės yra ekonomiškesnė ir paprastesnė priemonė padedanti sukurti jaukius ir šiltus namus.

Taip, ir židinio ir krosnelės paskirtis tokia pati – šildyti patalpas, tačiau kokie skirtumai? Vienas pagrindinių skirtumų yra šilimos įrenginio montavimas. Židinio montavimas gerokai sudėtingesnis ir brangesnis, nors jis ir užimam mažiau vietos, tačiau norintys jį pasistatyti dažnais atvejais turi perprojektuoti kambarį. Be to, kartais sunku įsivaizduoti kaip atrodys židinys iki kol jis būna įmontuotas, o štai krosneles visada galite apžiūrėti iš visų pusių ir įvertinti jų dizainą dar prieš įsigyjant. Dar vienas aspektas, kurį akcentuoja specialistai, yra tas, kad Austroflamm krosnelės kaip ir daugelis kitų dažniausiai efektyviau apšildo patalpas nei žininiai. Todėl jei norite apšildyti didesnę patalpą, verčiau rinkitės aukšto naudingumo koeficiento krosnelę.

Taigi, Austroflamm krosnelės ir židinio esminiai skirtumai nėra dideli, turbūt dažniausias faktorius, lemiantis asmens pasirinkimą yra kaina ir dizainas. Visgi, verčiau labai netaupyti renkantis šildymo įrenginį, kadangi kaina dažnai atitinka kokybę. Neverta tikėtis kokybiško prietaiso už itin žemą kainą. Kita vertus, patikimi tiekėjai niekada ir nesiūlys nekokybiško ir neefektyvaus šildymo prietaiso, todėl rinkitės tik patikimus ir gerą reputaciją turinčius tiekėjus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *