Automobilių nuoma. Kai kurios sutarčių nuostatos ir sąlygos

Automobilių nuomaAutomobilių nuoma – tai patogi paslauga įvairiose gyvenimo situacijose, pavyzdžiui, organizuojant keliones ar šventes, persikraustant ir pan. Naudotis automobilių nuomos paslaugomis – saugu ir patikima, nes šias paslaugas teikiančios įmonės siūlo naujas ir kokybiškas transporto priemones už tikrai prieinamas kainas.

Tačiau jeigu jums prireikė automobilio ir nusprendėte jį išsinuomoti, būtinai atidžiai perskaitykite ir gerai išnagrinėkite visas nuomos sutarties nuostatas, kuo tiksliau išsiaiškinkite siūlomas nuomos sąlygas. Priešingu atveju ši paprasta ir naudinga paslauga gali virsti galvos skausmu ir papildomais mokėjimais.

Viena iš svarbių automobilio nuomos sutarties sąlygų – tai nuomojamo automobilio grąžinimo įmonei laikas. Jeigu jūs automobilį nuomojatės Lietuvoje, paprastai problemų dėl šio klausimo nekyla, nes automobilio grąžinimo laikas sutartyje būna nurodytas konkrečiai ir aiškiai. Tačiau kiek kitokia situacija gali susidaryti, kai automobilį nusprendžiate išsinuomoti užsienio šalyje. Šiuo atveju problemų dažniausiai kyla dėl to, kad laikas kitose šalyse paprastai yra žymimas šiek tiek kitaip, o ne taip, kaip įprasta mums, Lietuvoje. Tai yra laikas daugiausia nurodomas skaičiais nuo 1 iki 12, šalia prirašant AM arba PM, kaip žinia, šios raidės atitinkamai ir žymi, koks nurodomas laikas – iki pietų ar po pietų. Jeigu supainiosite šių žymėjimų reikšmes, tai automobilį galite grąžinti įmonei net pusę paros vėliau nei numatyta nuomos sutartyje. O tai gali reikšti, kad turėsite patuštinti piniginę ir nuomos įmonei sumokėti nemažą baudą. Tad išvažiuodami nuomotu automobiliu, būkite tikri, kad gerai supratote, kada jį reikės grąžinti atgal.

Būtinai atkreipkite dėmesį į sutartyje nurodytas papildomas sąlygas ir jas atidžiai perskaitykite. Iš pirmo žvilgsnio tokios sąlygos gali pasirodyti tiesiog nelabai svarbios. Tačiau papildomose sutarčių sąlygose gali būti tam tikrų kabliukų, kurie vėliau sukels nemažai problemų, o jų nepaisymas gali vėlgi privesti prie to, kad jums teks atverti savo piniginę ir sumokėti nemažo dydžio baudą. Papildomose sąlygose gali būti nustatytas ribotas automobilio kuro kiekis, įtrauktos nuostatos dėl automobilio kuro bako užpildymo ir automobilio nuplovimo, prieš jį sugrąžinant nuomos įmonei ir pan.

Tad, prieš pasirašydami, visuomet atidžiai skaitykite automobilių nuomos sutartis, kad netikėtumai nesutrukdytų mėgautis kelione.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *