Automobilių prekybos verslui pradėti skirti patarimai

Taigi, ketinate pradėti naudotų automobilių pirkimo ir pardavimo verslą? Šiame versle pravartu turėti šiek tiek praktinių žinių apie automobilius, rinkodarą, įstatymus ir mokesčius. Vienus gali gąsdinti automobilių paieškos, o kitiems didesnį rūpestį gali kelti nežinomybė dėl būsimų pardavimų. Tačiau, kai savo arsenale turėsite tinkamų priemonių, būsite geriau pasirengę sėkmingai imtis automobilių prekybos verslo.

Pasirinkite tinkamas automobilių markes

Jei nesate nustatę konkrečios nišos, pavyzdžiui, prabangių automobilių, klasikinių automobilių ar kt., galbūt vertėtų apsvarstyti ir konkrečias automobilių markes, kuriomis vidutinis naudotų automobilių pirkėjas pasitiki ir kurias laiko patikimomis. Jei rinksitės patikimų ir vartotojų palankiai vertinamų automobilių markes, tuomet jums bus lengviau įsigytus automobilius realizuoti Lietuvos rinkoje. Tuo tarpu pasirinkus konkrečią nišą jūs galėsite lengviau išsiaiškinti, ko nori potencialūs klientai, tokiu būdu pasirenkant ir atitinkamus sprendimus, kurių pagalba galėtumėte patenkinti jų poreikius.

Susipažinkite su įstatymais ir muitinės procedūromis

Prieš pradedant importuoti automobilius į Lietuvą, labai svarbu gerai susipažinti su įstatymais ir muitinės procedūromis. Jei automobilius jūs importuosite iš trečiųjų šalių, dėl galimybės registruoti juos Lietuvoje bus reikalingas ir automobilių išmuitinimas (plačiau apie tai skaitykite https://deklarantai.lt/automobiliu-ismuitinimas/).

Neretai patiems tinkamai užpildyti importo deklaracijas gali būti pakankamai sudėtinga. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad transporto priemonių importui yra taikomi ir skirtingi muito tarifo dydžiai, kurie gali būti nuo 0 iki 22 %. Todėl tampa ypatingai svarbu pasirinkti ir teisingus prekių kodus, siekiant išvengti mokesčių permokėjimo. Taigi, nnorint palengvinti importuojamų automobilių išmuitinimo procedūrą, naudinga kreiptis į muitinės tarpininkus.

Nustatykite teisingą kainą

Parduodant naudotą automobilį labai svarbi jo kaina. Norint tai padaryti teisingai verta atsižvelgti į savo konkurentų kainas ir rinkoje konkrečiu metu egzistuojančią analogiškų transporto priemonių pasiūlą. Kartais gali prireikti imtis papildomų priemonių, pvz., kosmetinio remonto, kad automobilis atitiktų tikslinio vartotojo poreikius.

Ir net jei jūs sudarysite sutartis su užsienio šalyse įsikūrusiais automobilių pardavėjais, galėdami pirkti didmenine kaina, kartais gali pasitaikyti atvejų, kai automobilius pirksite iš privačių asmenų. Tokiais atvejais labai svarbu derėtis dėl mažiausios kainos. Tokiu būdu jūs suteiksite sau galimybę galiausiai už parduotą automobilį gauti daugiau pelno. Ir, žinoma, automobilio pardavimo metu jūs turite būti nustatę žemiausios kainos ribą, t.y. mažiausią sumą, už kurią galite parduoti automobilį ir vis tiek gauti pelno. Turint šią sumą galvoje, bus šiek tiek lengviau derėtis su klientais ir numatyti galimus pardavimus.

Atlikite VIN patikrą

Visada kruopščiai patikrinkite kiekvieną transporto priemonę, kurią ketinate pirkti. Transporto priemonės VIN numeris yra lyg jos tapatybės numeris. Naudodamiesi juo galite sužinoti apie įvairius dokumentais patvirtintus iki tol atliktus remonto darbus, eismo įvykius, ridą ir kt.

Turėkite patikimą automechaniką

Jei norite pradėti prekiauti automobiliais, turite turėti ir patikimą automechaniką. Tikėtina, kad jums jo prireiks, kad jis pasirūpintų visais svarbesniais remonto darbais ir atliktų kokybišką transporto priemonės techninę apžiūrą. Be to, patikimas mechanikas gali padėti jums lengviau nuspręsti, ar tam tikras automobilis galėtų būti tinkamas pirkinys.

Turėkite reklamos biudžetą ir planą

Norėdami padidinti srautą ir geriausiai pasiekti potencialius pirkėjus, turėsite reklamuotis. Reklama neturi būti sudėtinga ar reikalaujanti didžiulių investicijų, tačiau turi būti tikslinga ir veiksminga. Svarbiausia, kad jūs būtumėte nusitaikę į savo tikslinę auditoriją, kurią galėtų dominti tai, ką siūlote.

Apsvarstykite galimybę pasiūlyti garantiją

Garantija gali būti vienas iš tų nedaugelio dalykų, dėl kurių potencialus pirkėjas nuspręs pirkti iš jūsų įmonės, o ne iš jūsų konkurentų. Kadangi daugelis naudotais automobiliais prekiaujančių įmonių parduoda savo transporto priemones tokias, kokios jos yra, 60 dienų ribotos garantijos suteikimas gali suteikti pirkėjams daugiau pasitikėjimo jūsų produktu. Kiekvienas klientas tokiu atveju gali jaustis taip, tarsi jis jums būtų daugiau nei tik klientas.

Pasirūpinkite tinkamu draudimu

Vykdant automobilių prekybos verslą reikia tam tikrų draudimų, kad apsaugotumėte savo inventorių. Žinoma, jums reikės civilinės atsakomybės draudimo autoįvykio atveju. Norint vykdyti naudotų automobilių prekybos verslą, taip pat labai svarbus draudimas nuo vagysčių ir kitų galimų transporto priemonių apgadinimų, kuomet automobiliai bus saugomi aikštelėje. Todėl būtinai susipažinkite su draudimo bendrovių reikalavimais ir sąlygomis.

Turėkite kokybiškas nuotraukas

Jei planuojate savo parduodamų automobilių asortimentą reklamuoti internetu, atkreipti į save daugiau dėmesio ir padidinti savo matomumą, pravartu turėti ir daugiau kokybiškų savo inventoriaus nuotraukų.

Darydami nuotraukas pagalvokite, kaip nuotrauka bus naudojama. Jei skelbimą talpinate laikraštyje, tinka ir vien tik automobilio eksterjero vaizdas. Tačiau būtina įsitikinti, kad pasirinktas tinkamas apšvietimas ir nėra šešėlių. Saugokitės stiprių atspindžių ir stenkitės, kad į nuotrauką nepatektų kitos transporto priemonės. Jei fotografuojate nuotraukas, kurios bus skelbiamos internetiniuose skelbimų portaluose, taip pat galite nufotografuoti automobilio interjerą, odometrą, variklį ir bet kokias kitas svarbias automobilio dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *