Draudimo paslaugos: ką reiktų žinoti renkantis draudėją

draudimasRenkantis draudimo bendrovę dažniausiai rodikliu tampa kaina. Deja, ne visuomet žemiausią kainą pasiūlysi draudimo bendrovė gali pasiūlyti kokybiškas draudimo paslaugas, kurių vienas iš rodiklių – operatyvus ir žalą atitinkantis patirtų nuostolių išmokėjimas.

Žmogui patekusiam į autoįvykį, patyrus sužalojimus ar radus sugadintą namų spyną ir sumažėjusį vertingų daiktų kiekį namuose svarbu kuo greičiau grįžti prie įprastų gyvenimo sąlygų, tai yra, kaip įmanoma greičiau atgauti patirtus nuostolius, nuo kurių jis buvo apsidraudęs.

Žvelgiant iš paslaugos gavėjo pusės, draudimas būtent tam ir skirtas, jog nereiktų sukti galvos ir skolintis pinigų patirtos žalos kompensavimui, tačiau ne visos draudimo bendrovės suvokia savo verslo paskirtį ir delsia padengti žalą ilgą laiko tarpą.

Nutinka ir taip, kad ir gana greitai atgavę pinigus žmonės lieka nepatenkinti draudėjo paslaugomis. Taip nutinka dėl, pasak naudotojo, žalos nepadengiančių, per mažų išmokų. Dažniausiai taip nutinka transporto priemonių arba kasko draudimo srityje. Viena iš versijų, kodėl taip gali nutikti – nuolat mažėjanti transporto priemonės vertė (išskyrus antikvarinių, kolekcinių ar itin retų transporto priemonių srityje) arba dėl draudimo bendrovės siekio sutaupyti padengiant tik dalį nuostolių. Siekiant išvengti nesusipratimų dėl išmokos sumos reikėtų atidžiai ir ne vieną kartą perskaityti draudimo sutartį, kurią privalo pateikti kiekviena draudimo bendrovė. Įprastai sutartyje yra nurodomi išmokų dydžiai, jų apskaičiavimų formulės ir kita svarbi panaši informacija.

Planuojant sudaryti draudimo sutartį taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į papildomas sąlygas, tokias kaip draudimo galiojimo teritorija (aktualiausia transporto priemonių, gyvybės ir pan. draudimams),  nuostolių atlyginimo dėl stichinių nelaimių kaltės ir kitas papildomas sąlygas, kadangi nutikus neplanuotam įvykiui patirtų nuostolių galite ir neatgauti jei draudimo sutartyje bus nurodyta, kad dėl vienos ar kitos priežasties žala nekompensuojama (pavyzdžiui dėl krušos metu apgadinto automobilio stogo).

Renkantis draudimo kompaniją svarbu atidžiai išstudijuoti jų siūlomas paslaugas, susipažinti su sutartimi, pasidomėti apie draudėją papildomai ir gerai įvertinant surinktus rezultatus. Tam, kad žinotumėte kuri draudimo bendrovė siūlo geriausias salygas būtent Jums, verta pasinaudoti draudimo brokerio paslaugomis. Draudimo brokeris gali pateikti visų Lietuvoje veiklą vykdančių draudimo bendrovių pasiūlymus. Jums teliks išsirinkti priimtiniausią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *