Elektromobiliai – ne tik ekologiška, bet ir ekonomiškas pasirinkimas

Paskutiniu metu tokių automobilių sparčiai daugėja, todėl ir gatvėje juos galime pamatyti vis dažniau. Ir nors dažniausiai jie siejami su ekologija bei draugiškumu aplinkai, tačiau tai tikrai nėra pagrindinė priežastis, dėl ko žmonės renkasi šias mašinas. Kadangi elektra kaip energijos šaltinis yra vienas iš ekonomiškiausių variantų transporto srityje. Todėl važinėjant tokiais automobiliais galima išleisti ženkliai mažiau. Taip pat jiems įsigyjant yra taikomos specialios paramos programos, kurios padeda dar labiau sutaupyti. Kadangi dalis mašinos sumos yra paprasčiausiai grąžinama. Ir tuo pasinaudoti gali praktiškai kiekvienas. Be to, yra ir daugiau privilegijų, kurios laukia šių mašinų vairuotojų.

Kiek jie kainuoja?

Viskas labai priklauso nuo konkretaus pasirinkimo. Taip pat gali būti parduodami naudoti ir visiškai nauji elektromobiliai. Ir būtent pastarasis variantas yra dažnesnis pasirinkimas. Kadangi ir pačios mašinos dažniausiai būna pakankamai nesenos. Kainos prasideda nuo kiek daugiau nei dešimties tūkstančių Eurų ir gali siekti net ir keliasdešimt tūkstančių. Tiesa, tokie brangūs bus jau išskirtiniai automobiliai, kurie pasižymės ypatingomis savybėmis. Tačiau vertinant bendrai elektra varomos transporto priemonės nėra brangesnės už analogiškus kitus automobilius. Ir galutinė suma labai priklauso nuo kiekvieno asmeninio pasirinkimo, todėl ir kainas apibrėžti pakankamai sudėtinga. Kadangi jas nemažai lemia net ir konkretaus modelio komplektacija.

Nuo ko priklauso įveikiamas atstumas?

Kai kurie elektromobiliai gali sėkmingai nuvažiuoti net kelis šimtus kilometrų pilnai juos įkrovus, o kai kurių mašinų maksimalus atstumas bus kelis kartus mažesnis. Kadangi tai labai priklauso nuo baterijų talpos. Kuo ji didesnė, tuo atitinkamai ir kelionės gali būti ilgesnės. Ir kai kurie modeliai tam pritaikyti, o kai kurie skirti važinėti mieste pakankamai nedideliais atstumais. Aišku, tai dar labai priklauso ir nuo asmeninio vairavimo stiliaus. Ir, jeigu nuolat mėgstate stipriau paspausti akseleratoriaus pedalą, tuomet energija bus išeikvojama greičiau. Taip pat tam turi įtakos ir oro sąlygos bei papildomų prietaisų naudojimas, pavyzdžiui, oro kondicionierius arba šildytuvas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *