Kaip išmanieji telefonai atrodys ateityje?

Turbūt daugelis iš jūsų pamenate savo pirmąjį telefoną, kurį įsigijote XX a. dešimtojo dešimtmečio pabaigoje. Greičiausiai tarp pačių moderniausių funkcijų jame buvo galimybė pasirinkti iš keleto skirtingų skambėjimo tonų ir žaisti žaidimą, pavadinimu „gyvatėlė“. Be skambinimo, trumpųjų SMS žinučių rašymo ir žadintuvo galimybės dažniausiai nebūdavo jokios papildomos funkcijos. Žinoma, papildomai buvo galima įsigyti telefono dėklą, pakeičiant savo mobiliojo telefono išorę – ir tai neabejotinai mums suteikdavo daugiau „stiliaus

Tačiau mobiliųjų telefonų technologijos nuo to laikų gerokai pasikeitė. Šiandien išmanieji telefonai siūlo didžiulės įstrižainės liečiamuosius ekranus, įspūdingos raiškos kameras, aukščiausiomis technologijomis paremtas funkcijas, tokias kaip 3D veido atpažinimas ar galimybę išmanųjį telefoną atrakinti savo piršto antspaudu. Kai anuomet pagrindinė mobiliojo telefono paskirtis buvo skambinti, dabar išmaniojo telefono pagalba mes klausomės muzikos, naršome internete, žaidžiame žaidimus, žiūrime filmus ir bendraujame vaizdo skambučiais.

Jei XX a. dešimtajame dešimtmetyje kas nors jums būtų pasakęs, kad po dvidešimties metų jūs naudositės tokiais išmaniaisiais prietaisais, greičiausiai tą žmogų būtumėte palaikę kuoktelėjusiu. Tačiau tuomet niekas negalėjo numatyti, kokią reikšmingą įtaką telefonai galiausiai turės mūsų gyvenimui. Visa tai būtų skambėję lyg iš mokslinės fantastikos srities. Tuo tarpu šiandien matydami didžiulę technologinę pažangą, mes galime gerokai efektyviau prognozuoti tai, kas išmaniųjų telefonų laukia po 20, 30 ar net 50 metų. Todėl PriedaiMobiliems.lt leido sau ir jums pažvelgti į mūsų laukiančią ateitį.

Valdymas mintimis

Anuomet vienintelis būdas naudotis mobiliuoju telefonu buvo mygtukinė klaviatūra. Bėgant laikui mygtukinė klaviatūra buvo pakeista liečiamaisiais ekranais, kuriuos naudojame iki šių dienų. Tačiau dėka tokių paslaugų kaip „Google Assistant“ ar „Samsung Bixby“, dabar savo išmaniaisiais prietaisais mes galime naudotis balsu.

Tikėtina, kad ateityje išmaniuosius telefonus mes galėsime valdyti savo mintimis. Technologija turėtų leisti mūsų mintimis atlikti kiekvieną užduotį, kurią šiandien mes atliekame balsu arba liečiamojo ekrano pagalba. Galėtume atverti mobiliąsias programėles, įjungti norimą „YouTube“ vaizdo įrašą ar netgi pakoreguoti nuotrauką. Minčių pagalba ateityje taip pat gali būti įmanoma išsiųsti SMS žinutes, valdyti ekrano ryškumą ar sukurti vaizdo įrašą iš skirtingos išmaniajame telefone esančios vizualinės medžiagos.

Naudojimasis išmaniaisiais telefonais mūsų minčių pagalba turėtų tapti dar paprastesnis ir greitesnis. Žinoma, iki to mums dar toli, tačiau mokslininkai šioje srityje daro didžiulį progresą. Juk turbūt daugelis buvote girdėję apie „Facebook“ „Building 8“ padalinį, kuris kuria technologiją, leisiančią vartotojams rašyti savo minčių pagalba. Tikimasi, kad rašymo greitis bus 100 žodžių per minutę, o tai yra apytiksliai penkis kartus greičiau nei savo išmaniajame telefone rašant ranka. Tuo tarpu „MIT“ mokslininkai taip pat kuria prietaisą, pavadinimu „AlterEgo“, kuris leidžia vartotojui sąveikauti su prietaisais pasitelkiant tik savo mintis.

Įkrovimas oru

Pripažinkite – baterijos veikimo laikas šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose yra labai prastas. Net jei jūs turite patį naujausią išmanųjį telefoną su labai galinga baterija, jūsų telefonas vargiai „ištvers“ dvi dienas. Kuomet jūsų išmaniojo telefono baterija išsenka, jums reikia jį valandai ar kelioms įjungti į elektros šaltinį arba padėti ant bevielio ryšio įkrovimo padėklo (jei jūsų išmanusis telefonas yra suderinamas su tokia funkcija).

Tačiau ateityje išmaniųjų telefonų įkrovimas gali būti visiškai kitoks. Kompanija „Energous“ kuria technologiją, kurios pagalba turėtų būti galima išmaniuosius prietaisus įkrauti oru. Padėjus telefoną metro atstumu nuo „WattUp Mid Field“ siųstuvo, jūsų telefonas iš karto pradeda krautis.

O dabar įsivaizduokite, kad tokie siųstuvai ateityje bus gerokai galingesni ir galės išmaniuosius prietaisus įkrauti per daug didesnį atstumą. Jie galėtų veikti kaip šiuolaikiniai mobiliojo ryšio bokštai, nuolatos įkraunant išmaniuosius telefonus, tokiu būdu užtikrinant, kad išmanieji telefonai niekuomet neišsikrautų. Tokia technologija neturėtų būti išskirtinai veikianti tik su išmaniaisiais telefonais. Ja turėtų galėti pasinaudoti ir daugybė kitų išmaniųjų prietaisų, tokių kaip bevielės ausinės, išmanieji laikrodžiai, išmaniosios apyrankės ar netgi elektriniai automobiliai.

Besilankstantys ir tamprūs ekranai

Dar viena ypatinga technologija, kuri ateityje turėtų tapti įprasta, yra besilankstantys ir tamprūs ekranai. Mes jau matėme besilankstančių išmaniųjų prietaisų modelius kaip „Royole FlexPai“, „Samsung Galaxy Fold“ ar „Huawei Mate X“.

Tačiau minėtais modeliais tikrai nereikėtų apsiriboti galvojant apie tokios technologijos ateitį. Tikėtina, kad ateityje šios technologijos pagalba bus įmanoma ne tik sulenkti savo išmaniojo telefono ekraną, tačiau taip pat pakoreguoti ir jo išmatavimus jį ištempiant – išplečiant arba sumažinant ekraną. Toks funkcionalus dizainas užtikrintų, kad vartotojai galėtų išmaniojo telefono ekraną akimirksniu pritaikyti prie besikeičiančių savo poreikių. Norint, kad tai taptų realybe, didžioji dalis išmaniųjų telefonų sudedamųjų dalių taip pat turėtų būti besilankstančios ir tamprios.

Darbas jau yra pradėtas, nors iki galutinio produkto dar turės prabėgti nemažai laiko. „Samsung“ jau yra paskelbę apie ištempiamo ekrano išmaniuosius telefonus, kurių išmatavimai gali būti koreguojami iki 12 mm, nepažeidžiant išmaniojo telefono. Ir ši kompanija nėra vienintelė, kuri juda minėtos technologijos vystymo linkme.

Besikeičiančios spalvos

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai būna pačių įvairiausių spalvų, todėl pasirinkti vieną vienintelę kartais būna labai sudėtinga. Juoda, sidabrinė ir balta yra klasikinės spalvos, tačiau jos daugumai atrodo pabodusios. Raudona, žalia ar violetinė padeda išsiskirti, tačiau išmaniesiems prietaisams gali suteikti labiau vaikišką nei solidžią išorę. Ateityje išmaniųjų telefonų spalvos pasirinkimas nebeturėtų būti problema.

Įsivaizduokite išmanųjį telefoną, kurio nugarėlė yra pagaminta iš visiškai permatomos į stiklą panašios medžiagos, kuri pilnai sugeria šviesą. Išmanusis telefonas savyje galėtų turėti vieną ar kelias LED lemputes – tokių spalvų, kurias galite pakeisti savo telefono nustatymuose (arba netgi visą tai padaryti savo mintimis!). Kai pasirinktumėte raudoną, visa telefono nugarėlė pilnai sugertų lemputės skleidžiamą spalvą ir atrodytų taip, lyg būtų nudažyta. Ši technologija turėtų leisti jums bet kuriuo metu pakeisti savo išmaniojo telefono spalvą.

Taipogi, tokia nauja į stiklą panaši medžiaga (taip pat ir ekranai) būtų visiškai nepažeidžiama, todėl jums nebereikėtų jaudintis dėl savo telefono ekrano ar nugarėlės sudaužymo. Skirtingai nei dabartiniai iš stiklo gaminami ekranai, ateities išmaniųjų telefonų ekranai taip pat turėtų būti atsparūs pirštų antspaudams.

„OLED“ ir „E-ink“ viename

„OLED“ ekranai yra puikus sprendimas vaizdo įrašų žiūrėjimui ir žaidimams, tačiau jie nėra tinkamas pasirinkimas skaitymui. „E-ink“ ekranai, tokie kaip „Amazon“ „Kindle“ el. knygų skaityklėse, yra daug geresnis pasirinkimas.

Ateityje išmanieji telefonai turėtų pasiūlyti vartotojams tiek „OLED“, tiek ir „E-ink“ galimybes viename. Vos vieno mygtuko paspaudimu turėtų būti galima iš „OLED“ ekrano pereiti į „E-ink“ ekraną, pritaikytą patogiam ir akių nevarginančiam skaitymui. Be to, „E-ink“ ekranai suvartoja mažiau energijos, o tai prailgina baterijos tarnavimo laiką.

Deja, bet šiandien toks funkcionalumas dar nėra įmanomas. „Apple“ panašią idėją turėjo dar 2011 m., kuomet kreipėsi dėl patento hibridiniam „E-ink/OLED“ ekranui, tačiau iki šiol rinkoje to dar nesame matę. Rinkoje yra išmaniųjų telefonų, kurie turi abi ekrano technologijas, tačiau jos neveikia kartu.

„YotaPhone 3“ turi „AMOLED“ ekraną priekyje ir „E-ink“ ekraną gale. „Mobvoi“ „TicWatch Pro“ leidžia vartotojams pakeisti „LCD“ į „OLED“ ir atvirkščiai, tačiau tai dar nėra tas pats, ką mes turėtume pamatyti ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *