Kaip rasti aukščiausio lygio vadovą?

 

Kiekvienam verslininkui žinoma, kaip svarbu pasirinkti tinkamą žmogų, kuris vadovaus verslui. Juk nuo vadovo priklauso ne tik įmonės darbo sklandumas, veiklos pelningumas, bet ir apskritai verslo sėkmė. Tad natūralu, kad vadovaujančioms pareigoms norime rasti aukščiausio lygio savo srities profesionalą. Siekiant šio tikslo įprasta vadovo paieška ir personalo atranka kartais neduoda norimų rezultatų. Tuomet verta ieškoti efektyvesnių būdų. Aptarkime populiariausius iš jų.

  • Personalo paieškos įmonės

Personalo paieškos įmonių teikiamos paslaugos yra kur kas geresnis variantas nei savarankiška vadovo paieška. Pirmiausia, šias paslaugas teikiančios bendrovės turi patirtimi ir žiniomis pagrįstas personalo paieškos strategijas. Vadovaujantis jomis personalo paieškos įmonės randa kur kas geresnius kandidatus į vadovo darbo vietą. Be to, personalo atranka šiose bendrovėse taip pat atliekama pasitelkiant šios srities specialistų žinias, patirtį ir įžvalgas. Tad galima drąsiai sakyti, kad profesionali vadovų paieška ir personalo atranka maksimaliai padidina galimybę rasti tinkamą įmonės vadovą.

  • Vadovo paieškos strategija

Ne naujiena, kad aukščiausio lygio vadovo paieškose kartais pasitelkiami ir ne standartiniai, tačiau kur kas efektyvesni būdai. Viena populiariausių strategijų yra galvų medžioklė (angl. headhunting). Šio metodo esmė – rasti aukščiausio lygio pareigoms tinkantį vadovą, užmegzti su juo kontaktą, pateikti darbo pasiūlymą, kurį priėmęs vadovas esamas pareigas pakeis į darbą jūsų įmonėje. Kitaip tariant, galvų medžioklės tikslas yra „prisivilioti“ pageidaujamą asmenį į savo įmonę. Savaime suprantama, ieškant vadovo šiuo principu, nereikalinga personalo atranka. Tačiau numoti ranka į personalo paieškos paslaugas teikiančias įmones taip pat nederėtų. Dauguma jų taip pat dirba galvų medžioklės principu ir gali tai atlikti žymiai efektyviau ir greičiau nei šioje srityje patirties neturintis žmogus.

Nepamirškite, kad norėdami savo įmonėje matyti aukščiausio lygio vadovą turite sudaryti ir atitinkamas sąlygas šiam žmogui. Vesdami derybas pagalvokite ne tik apie būsimo vadovo kompetencijas ir patirtį atitinkantį atlyginimą, bet ir apie darbo sąlygas, galimybes plėsti verslą ar kitą naudą ne tik jums, bet ir būsimam vadovui. Kuo daugiau darbo pasiūlymo privalumų pateiksite, tuo didesnė tikimybė, kad pageidaujamas asmuo prisijungs prie jūsų komandos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.