Kas šiomis dienomis svarbiausia ruošiantis laidotuvėms?

Nuo artimojo netekties nėra apsaugotas nė vienas. Ir dažniausiai tai ateina netikėtai. O tuomet ne tik tenka kovoti su užplūdusiomis emocijomis, bet ir spręsti daugybę organizacinių klausimų. Tačiau viskas gali būti daug paprasčiau, jeigu apgalvotumėte bei žinotumėte pagrindinius dalykus. Vienas iš jų – pats laidojimas. Kadangi šiomis dienomis galima rinktis ir kremavimą kaip alternatyvą tradiciniam variantui. Ir būtent ši alternatyva sparčiai populiarėja. Taip pat reikėtų nepamiršti, jog dabar galima gauti daugybę paslaugų, kurios bent kažkiek sumažins visus rūpesčius. Ir beliks galvoti tik apie tinkamą atsisveikinimą. Tuo labiau, kad dažnai visas šias paslaugas galima gauti vienoje vietoje – tuose pačiuose laidojimo namuose.

Kokios laidojimo paslaugos svarbiausios ir ko galbūt nereikia?

Tai labai priklauso nuo kiekvieno asmeninių apsisprendimų bei norų. Kadangi ir pačios laidotuvės gali būti tiek kuklios, tiek ir išskirtinės su daugybe svečių. Tačiau yra tam tikrų paslaugų, be kurių apsieiti nepavyks. Pavyzdžiui, transportavimas arba šarvojimo salė. Juk svarbu atsisveikinti su mirusiuoju, net jeigu nuspręsta, jog palaikai bus kremuojami. Daugiau apie visa tai galima sužinoti čia: https://www.liudesiogeles.lt/, kur vienoje vietoje rasite visas paslaugas. Ir visai nesvarbu, kokį laidojimo būdą pasirinksite. Aišku, yra galimybė gauti net ir tokias smulkmenas kaip, pavyzdžiui, gėlės. Ko galbūt ne visuomet reikės. Ypač, jeigu planuojama sulaukti gausaus atsisveikinančiųjų būrio.

Kiek visa tai kainuoja?

Vyrauja nuomonė, jog laidotuvės tai ne vien tik emociškai sunki akimirka, bet ir finansiškai. Kadangi joms teks paskirti gana nemažą sumą pinigų. Tačiau viskas labai priklauso nuo kiekvieno pasirinkimų. Įmanoma neišleisti ir tūkstančio Eurų arba gana nedaug viršyti šią sumą. Bet lygiai taip pat gali nepakakti ir kelių tūkstančių. Nors tikrai ne viskas taip brangu, kaip gali pasirodyti. Pavyzdžiui, palaikų kremavimas ir su tuo susiję niuansai atsieis tik kiek daugiau nei penkis šimtus Eurų. Aišku, tai dar labai priklauso, kam patikėsite šį darbą. Be to, kapavietės įrengimą vertėtų laikyti atskiru aspektu, kadangi ši kaina gali dar labiau svyruoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *